AKP'li patronun 'tebrik' mesajı: Ne mutlu şeriatçıyım diyene

Üsküdar Belediyesi'nin AKP'li Meclis üyesi ve işadamı Ahmet Tokkan, açık açık şeriatı savunan sözler sarfetti.

AKP'li patronun 'tebrik' mesajı: Ne mutlu şeriatçıyım diyene

Üsküdar Belediyesi’nin AKP’li Meclis üyesi ve İMES’te faaliyet gösteren MERMAK A.Ş’nin Genel Müdürü Ahmet Tokkan, aynı WhatsApp grubunda oldukları CHP’li bir meclis üyesinin ‘laiklik’ vurgusu yaptığı 29 Ekim mesajına şeriatı savunan ifadelerle yanıt verdi.

Üsküdar Belediyesi’nin CHP’li Meclis Üyesi Sema Şen, Cumhuriyet Bayramı’nda Meclis üyelerinin dahil olduğu WhatsApp grubuna “Laik yaşamak varken şeriat diye bağıramam” yazdı. AKP’li Ahmet Tokkan ise Şen’e karşı laikliği hedefine aldığı tepki mesajında “Ne mutlu şeriatçıyım diyene” derken, mesajını “Cumhuriyet Bayramınızı tebrik ederim.” diye bitirdi. Tokkan’ın ayrıca Şen’i ‘dine hakaret’ ettiği gerekçesiyle mahkemeye verdiği de belirtildi.

Sema Şen sözkonusu gruptaki WhatsApp mesajında şu ifadelerini kullanmıştı:

“Ben cumhuriyet kadınıyım. Laik yaşamak varken şeriat diye bağıramam. Ekmek, özgürlük, eşitlik savaşında erkeğimle omuz omuza vuruşmak varken boynuma zincir, ayağıma pranga vurdurup sinemem bir köşeye. Ben cumhuriyet kadınıyım. İnkar edemem Nene Hatun’u, Kara Fatma’yı, bebeği yerine mermiyi saran o yüce anayı unutamam. Çanakkale’yi, Dumlupınar’ı, Kurtuluş’u her karışı şehit kanlarıyla sulanan vatanı satamam ne pahasına olursa olsun. Ben cumhuriyet kadınıyım. Değer görürken, öpülürken elim satılamam pazarlarda köle misali. Dünya kadınlarıyla aynı safta olmak varken ikinci sınıf sıfatını yakıştırmam kendime. Kadın erkek eşitliğini vermişken elime atam, yine on adım geriden yürüyemem. Ben cumhuriyet kadınıyım. Yürümek varken ilkeler elimde, uğraşamam sultanla, sarayla, hanla. Değişemem özgürlüğümü parayla, malla, ak güvercinleri uçurmak varken göklerde dalgalandırmak varken o ay yıldızı gönderde, bakamam kapkaranlık göğe. Ben cumhuriyet kadınıyım. Seçme seçilme hakkım varken elimde razı gelemem haksızlıklara, savunmadan suçsuzluğumu boynumu vurduramam canice. Ben anayım, ben kadınım, hayat savaşında varım yiğitçe, mertçe. Susamam son sözümü söylemedikçe. Ben cumhuriyet kadınıyım. Atamın verdiği bunca nimeti tepemem elimin tersiyle. Göğsümü açsalar, bağrımı dağlasalar, sürükleseler, taşlasalar, Halide Edip gibi ölüm bile hoş gelir binlerce şehit gibi. Ben cumhuriyet kadınıyım.”

‘NE MUTLU ŞERİATÇIYIM DİYENE!’

Şen’in bu mesajına Ahmet Tokkan’ın verdiği yanıt ise şöyle oldu:

“Ben de Müslümanım elhamdülillah. Laiklik denen şey Allah’ın dünya işlerine karışamaz düşüncesinde olan beynamazların işidir. Halbuki şeriat yüce Allahımızın hem bu dünya hem ahiret işlerini nasıl uygulayacağımızı biz Müslümanlara açık ve net şekilde anlatan kitabımız Kuranı Kerim’in emirleridir. Demek ki ben şeriatçıyım hem de ölünceye kadar. İsteyen ne olursa olsun şeriat=Kuran. Allah’a hesap vermede babayiğidim diyenler hazır olsunlar. Bende o yiğitlik yok, emirlerine boynum kıldan ince. Ne mutlu şeriatçıyım diyene. Cumhuriyet Bayramınızı tebrik ederim.”