AKP'li Alpay Özalan: Cumhurbaşkanımız bizim için kırmızı çizgidir

AKP'li Alpay Özalan, Meclis'te HDP'li Ahmet Şık konuştuğu sırada kürsüye yürüyüşünü savunurken, vekillik için ilk kayıt yaptırdığı sırada sarfettği sözleri hatırlattı.

AKP'li Alpay Özalan: Cumhurbaşkanımız bizim için kırmızı çizgidir

TBMM Genel Kurulu’nda HDP İstanbul Milletvekili Ahmet Şık’ın konuşması sırasında diğer AKP’li vekillerle birlikte kürsüye yürüyen AKP İzmir Milletvekili Alpay Özalan, “Buraya dövüşmeye gelmedik ama bazı şeyleri de görmemezlikten gelemeyiz, cevabını veririz” diyerek yaptığının arkasında olduğunu açıkladı.

Alpay Özalan, yeni rejimde Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı olan Hamza Yerlikaya’yı makamında ziyaret etti.

Bakanlıktaki kabulde açıklamalarda bulunan Yerlikaya, Alpay’ın Meclis’teki saldırı girişimi için “Kendisini tebrik ediyoruz, izledik. Cumhurbaşkanımız bizim kırmızı çizgimizdir, namusumuz gibi görür, biliriz. Çizgimizi her daim de muhafaza etmeye çalışırız. Sağ olsun, orada izledik hoşumuza da gitti, teşekkür ediyoruz.” derken,  “İnşallah Meclis’te bizim temsilcimiz olarak büyük katkıları olur. 365 gün, 24 saat makam olarak beraber çalışıp proje üreteceğiz. Bu makamın da Bakanımızla birlikte kendilerinin makamı olduğunu bilmelerini isterim” ifadelerini kullandı.

Yerlikaya’nın ardından konuşan Alpay da, “Cumhurbaşkanımız bizim için kırmızı çizgidir” derken, şunları söyledi:

“Ben ilk rozet takımında, mecliste kayıt yaptırırken de aynı şeyi söylemiştim. Cumhurbaşkanımıza yapılacak en ufak hakaret karşısında buna her zaman karşılık veririz, dedik. Tabii ki biz buraya hizmet etmeye geldik, kavga etmeye dövüşmeye gelmedik ama bazı şeyleri de görmemezlikten gelemeyiz, cevabını veririz.”