AKP'den Fatih Portakal'a: Yayın kuruluşu vandalizmle karşı karşıya kalsın mı istiyor?

AKP Sözcüsü Ömer Çelik, gazeteci Fatih Portakal'ın sözlerine ilişkin "Acaba kendi yayın kuruluşlarının vandalizmle karşı karşıya kalmasını mı istiyorlar." dedi.

AKP'den Fatih Portakal'a: Yayın kuruluşu vandalizmle karşı karşıya kalsın mı istiyor?

AKP Sözcüsü Ömer Çelik partisinin MYK toplantısı sonrası gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

Ömer Çelik, bir polisin makam odasında silahı saldırısıyla hayatını kaybeden Rize Emniyet Müdürü Altuğ Verdi’nin ölümüne ilişkin “Emniyet camiamıza, güvenlik güçlerimize, muhterem ailesine ve eşine başsağlığı ve taziyelerimizi arz ediyoruz. Allah rahmet eylesin, mekânı cennet olsun. Olayı gerçekleştiren kişi gözaltında. O kişinin sorgulanmasıyla gerçekler ortaya çıkacaktır. MKYK toplantısında iç ve dış gelişmeler değerlendirildi. Sayın Cumhurbaşkanımız ayrıntılı bir şekilde yerel seçimlere dönük değerlendirme yaptı. Teşkilatlarımızın gözden geçirilmesiyle ilgili kendilerinin uyarıları oldu. İlgili birim başkanı arkadaşlarımız notlarını aldılar. Arkasından iç ve dış gelişmeler ele alındı. Arkasından sosyal gelişmelerle ilgili sunumlar yapıldı” dedi.

Çelik’in diğer açıklamaları şöyle:

FATİH PORTAKAL’IN SÖZLERİ

Toplumsal taleple vandalizmi birbirinden ayırmak lazım. CHP’li Başkan yardımcısı ve bahsettiğiniz sunucunun sözleri dikkat çekicidir. Bu kadar yer yakılıyor, yıkılıyor. Bu şahısların bu şekilde aslında teskin edici rol oynaması gereken siyasilerin, medya mensupların tam tersine tahrik edici bir yönde olması manidar. Acaba kendi yayın kuruluşlarının vandalizmle karşı karşıya kalmasını mı istiyorlar. Bu sorumsuzluk karşısında haklı tepkiler var. AK Parti yakın bir şekilde takip ediliyor. Vandalizmle demokrasi bir arada yaşamaz. Bu şahıs daha önce ‘Başbakan gitsin onun yerine Genelkurmay Başkanı gelsin’ demişti. Bu çağrıları masum çağrılar olarak görmüyoruz kınıyoruz” ifadesini kullandı.

ERDOĞAN’IN İSTEDİĞİ BELEDİYEYE PARA AKTARABİLMESİ

Eski uygulamanın devamı niteliğinde, muhalefet liderleri de biliyor bunu. Belediyelere para aktarma konusu eskiden de vardı yani. Cumhurbaşkanlığı sistemi ile yeniden düzenlenmesi söz konusudur. Buna rağmen teknik bilgilerin herkes tarafından bilinmemesi sebebiyle böyle bir yola başvuruyorlar. Yukarıdan aşağı baktığınızda Kılıçdaroğlu’nun konuşması bir yere oturmuyor. Cumhuriyet tarihinin en vasıfsız konuşmasıydı. Anlatın tezlerinizi vatandaşlarımıza.”

KILIÇDAROĞLU’NUN BÜTÇE KONUŞMASI

Cumhurbaşkanlığı sistemi ile yeniden düzenlenmesi söz konusudur. Buna rağmen teknik bilgilerin herkes tarafından bilinmemesi sebebiyle böyle bir yola başvuruyorlar. Yukarıdan aşağı baktığınızda Kılıçdaroğlu’nun konuşması bir yere oturmuyor. Cumhuriyet tarihinin en vasıfsız konuşmasıydı. Anlatın tezlerinizi vatandaşlarımıza.

Mutlak suretle seçilmiş başkandan yana olacaksınız. Zoraki olarak Yenikapı ruhuna katıldılar. Ne zaman vesayet ortaya çıksa bunun en büyük hamisi CHP en büyük enerjisini buraya harcıyor. Bunun çok büyük bir problem olduğunu düşünüyorum. Antidemokratik uygulamalarda sürekli gri alanda gezmeye çalışan bir anlayış.

ERDOĞAN-BAHÇELİ GÖRÜŞMESİ

Sayın Cumhurbaşkanımız ve Bahçeli arasında açık diyalog kanalları var. Yarın saat 16.00’da görüşecekler. Teknik görüşmeler sürdürülüyor. Yapılan müzakereler hakkında bilgiler de verildi. Bu bahsettiğimiz konularla ilgili mutabakat arayışı söz konusudur. Cumhur İttifakı’nın en iyi şekilde seçimlerden çıkmasıdır. Somut olarak 6 il için bir şey söylemem mümkün değil. Yarın da siyasi değerlendirme yapılacaktır. Dolayısıyla mutabakat tam olarak gerçekleşene kadar bir şey söyleyemem.”