AKP'de panik: Derhal bu kişileri susturun

AKP'li vekil Ayşe Keşir, 24 Haziran'da Erdoğan'ı seçip AKP'ye ise 'ders' vermek eğiliminin fısıltı olarak konuşulduğunu ve bu kişilerinin ağzının derhal kapatılması gerektiğini söyledi.

AKP'de panik: Derhal bu kişileri susturun

AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın 24 Haziran seçimlerine ilişkin konuşmalarında sık sık altını çizdiği “Meclis’te yeterli çoğunluk” konusuyla ilgili tedirginlik AKP’li vekillerin de gündeminden düşmüyor.

AKP Düzce Milletvekili Ayşe Keşir’in de partisinin il başkanlığının düzenlediği iftar programında yaptığı konuşma, partide bu konuda yaşanan endişeyi gözler önüne serdi.

“MAKSADINI BİLSELER…”

AKP’li Ayşe Keşir sokakta bazı şeyler duyduğunu belirterek, şunları söyledi:

“Sokakta bazı şeyler duyuyorum. Kulağıma böyle fısıltı gibi geliyor. ‘Tayyip Erdoğan’a oy verilecek, milletvekili seçimlerinde bakacağız’ diye. Biz 3 arkadaş listelerdeyiz. 51 tane kıymetli arkadaşımız aday adayıydı. Hepsi birbirinden kıymetli. Biz üçümüz daha kıymetli olduğumuz için listelerde değiliz. Takdiri ilahi, bizim yerimizde o arkadaşlardan herhangi biri olabilirdi. Bu bizim kerametimizden kaynaklanan bir durum değil. Bu listelerde isimlerimizin hiçbir önemi yok. Biz yeni sisteme 16 Nisan’da ‘evet’ dedik. ‘Evet’ dediğimiz sistemin arkasında durmak zorundayız. Bu sistem güçlü bir parlamentoyu gerektiriyor. Artık hükümetten gelmeyecek kanun tasarıları parlamentoda üretilecek. Ben 3,5 yıllık parlamento üyesiyim. Çoğunluğumuz olmasına rağmen muhalefet az sayıda milletvekili ile sistemi kitlemeye çalışıyor bir görseniz o Meclis’te. Eğer kulağıma fısıltı gibi gelen sözler, maksadını bilseler o sözlerin nereye vardığını ağızlarına dahi almazlar. Milletvekilliği seçimlerinde kendince ders vermek ve bir daha düşünmek isteyenler yeni sistemde Tayyip Erdoğan, başkomutanı askersiz bırakmak isteyenlerdir ve bu FETÖ oyunudur. Kim böyle bir cümle kuruyorsa bilin ki; FETÖ’nün ağzı ile konuşuyordur. Derhal bu kişileri susturun ve derhal ağızlarını kapatın. Derhal ağzını kapatın, bilin ki FETÖ’nün ağzı ile konuşuyordur.”

http://gazetemanifesto.com/2018/05/03/erdogan-kazanir-akp-kaybederse-hazirligi/