AKP kongresinde Arınç'ı üzdüler: Bana 1 saniye bile yer vermemişler

AKP'li Bülent Arınç, AKP'nin 6. Olağan Büyük Kongresi'nde izletilen, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın siyasi hayatını anlatan 16 dakikalık filmde yer almamasına 'sitem' etti.

AKP kongresinde Arınç'ı üzdüler: Bana 1 saniye bile yer vermemişler

Eski TBMM Başkanı ve AKP hükümetlerinde Başbakan Yardımcısı olarak görev yapan, 16 Nisan referandumunda ve son seçimlerde de iktidara desteğini ilan eden Bülent Arınç, AKP’nin 6. Olağan Büyük Kongresi’nde izletilen, Erdoğan’ın siyasi hayatını anlatan 16 dakikalık filmde yer almamasına ‘sitem’ etti.

Arınç, kongre salonundan bir TV kanalına canlı yayında yaptığı konuşmada, “Recep Tayyip Erdoğan başbakan olarak ne kadar sorun yaşadıysa ben kat kat fazlasını yaşadım. Şu 16 dakikalık filmde benim 1 saniyelik bir karede yer almam gerekmez mi? Gerekir.” dedi. Arınç daha sonrasında da sözlerinin Erdoğan’a karşı olarak algılanması ihtimalinin önüne geçerek “Bunun kabahatlisi haşa sayın Erdoğan değil. Ben onun vefasının şahidiyim. Bunu hangi ajans yaptıysa kabahat onda.” ifadelerini kullandı.

Arınç’ın konuşmasında o bölüm şöyle:

“16 dakikalık sinevizyonda yola birlikte çıktıklarıyla bir kare bile göremedim. Onlardan biri benim. Buna üzülmedim mi? Üzüldüm. Ben kimim peki? Bu partiyi kuran üç kişiden biriyim. 70 kurucu vardır, bunların 53’ü milletvekilidir ama fotoğraflarda en çok bizim üçümüz (Gül, Erdoğan, Arınç) görünür. Üstelik o 53 milletvekilinin Meclis’teki grup başkanıyım ben. Genel başkanımız olmadığı için grup toplantılarında ben konuştum. Kurucular kurulu toplantısında bizim genel başkan adayımız Recep Tayyip Erdoğan’dır diyerek grup başkanlığını ben ilan ettim. Ondan sonra ilk Meclis başkanı benim. Recep Tayyip Erdoğan başbakan olarak ne kadar sorun yaşadıysa ben kat kat fazlasını yaşadım. Daha sonra başbakan yardımcığı yaptım. Şu 16 dakikalık filmde benim 1 saniyelik bir karede yer almam gerekmez mi? Gerekir. Bunun kabahatlisi haşa sayın Erdoğan değil. Ben onun vefasının şahidiyim. Bunu hangi ajans yaptıysa kabahat onda.”