Aile Bakanı Zümrüt Selçuk güldürdü: Çocuklarımızın din istismarına uğramasını istemiyoruz

16 yıllık iktidarında din istismarının "kitabını yazan" AKP'nin Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, "Bizler çocuklarımızın dini istismarına uğramasını istemiyoruz." dedi.

Aile Bakanı Zümrüt Selçuk güldürdü: Çocuklarımızın din istismarına uğramasını istemiyoruz

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, zorunlu din dersini anaokulu seviyesine kadar indiren, tüm okulları müfredat olarak imam hatibe çeviren, tarihten Cumhuriyet’in kuruluş döneminin ve Atatürk’ün izlerini silmeye çalışan kendi iktidarları değilmiş gibi “Bizler çocuklarımızın dini istismara da uğramasını istemiyoruz. Din kisvesi adı altında çocuklarımızın kandırılmasına da izin vermek istemiyoruz” dedi.

Bir dizi ziyaret ve açılış için sabah saatlerinde havayolu ile Ankara’dan Tokat’a gelen Bakan Zümrüt Selçuk, burada bir erkek Kuran kursunun açılışında yaptığı konuşmada şu sözleri kullandı:

“Bizler çocuklarımızın dini istismarına uğramasını istemiyoruz. Din kisvesi adı altında çocuklarımızın kandırılmasına da izin vermek istemiyoruz.

Biliyoruz ki FETÖ Terör Örgütü yıllar boyunca bu ülkede dini kullanarak içimize sızıp gençlerimizi, anne-babalarını devletine, bayrağına ve milletine düşman yaptı. Hamdolsun milletimizin inancına, vatanına ve bayrağına olan bağlılıkları karşısında bunlar başarılı olamadılar. Bundan sonraki süreçte de bu tür hainler, bu tür teröristler asla başarılı olamayacaklar. Dini istismar ederek de başarılı olamayacaklar. Bugün burada açılışını gerçekleştirdiğimiz Kuran kurslarımız ve siz değerli öğretmenlerimiz özverili çalışmalarıyla bu tür istismarların da önüne geçmeye vesile olacaksınız. Çocuklarımız, gençlerimiz yaşanan eski dönemleri, yasakçı dönemleri de bilerek büyüyecekler. Camilerin kapatıldığı, ezanların susturulduğu, karanlık dönemleri de bilerek yetişmelerini istiyoruz biz”

“Ahlâklı bir nesil istiyoruz, erdemli bir nesil istiyoruz”

Çocukluğunda yaz aylarında camilerdeki Kuran kurslarına kendisinin de gittiğini, ailesinden birçok kişinin de kurs hocası olarak çalıştığını anlatan Bakan Selçuk, ”Diyanet İşleri Başkanlığımız bunu daha üst bir seviyeye taşıdı. Daha güzel, daha donanımlı Kuran kurslarında yapılıyor bu eğitimler. Burada dindar bir gençlik yetiştirecek ama biz sadece dindarlığı Kuran okumak veya ibadetlere devamlılık olarak algılamıyoruz. Daha doğrusu ibadeti biz sadece din olarak algılamıyoruz. Ahlâklı bir nesil istiyoruz, erdemli bir nesil istiyoruz. Aynı zamanda, bilim sahibi, ilim sahibi bir nesil istiyoruz. Bu gençlerin hem ilim anlamında, hem din anlamında, maddi manevi anlamda donanımlı olarak yetişmelerini istiyoruz” diye konuştu.