Afrin'de hayatını kaybeden askerin babası KHK ile ihraç edilmiş

Afrin'de hayatını kaybeden Abdullah Taha Koç’un babası Ahmet Koç’un KHK ile AKP'li Konya Büyükşehir Belediyesi'nden ihraç edildiği ortaya çıktı.

Afrin'de hayatını kaybeden askerin babası KHK ile ihraç edilmiş

Afrin’de hayatını kaybeden Abdullah Taha Koç’un babası Ahmet Koç’un 2016’da çıkarılan Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile Konya Büyükşehir Belediyesi’nden ihraç edildiği ortaya çıktı.

Sözcü’den Deniz Ayhan’ın haberine göre, Afrin harekatı kapsamında 1083 rakımlı Keltepe’de hayatını kaybeden 8 askerden biri olan Jandarma Astsubay Çavuş Abdullah Taha Koç’un Konya’nın Selçuklu İlçesi’nde yaşayan babası Ahmet Koç’un, 22 Kasım 2016 yılında çıkarılan KHK ile ihraç edildiği ortaya çıktı.

AKP’li Konya Büyükşehir Belediyesi’nde görev yaparken işten atılan ve görevine iade edilmeyen Koç’un komşularının da bu ihraç sonrasında aileye karşı mesafe koyduğu öğrenildi.

“YUKARIDA NEDEN KİMSE İŞİNDEN OLMUYOR?”

CHP Konya Milletvekili Hüsnü Bozkurt baba Ahmet Koç’un durumuyla ilgili şöyle konuştu: “Bu baba da yüzbinlerce mağdurdan biri olabilir ve bu mağduriyeti, oğlunun şehit olması ile ortaya çıktı. Taha şehit olmasaydı, KHK mağduru olduğu bilinmeyecekti. İnsanların mağduriyetini anlatabilmesi için illa şehit olmak mı gerekiyor? AKP’li belediyelerde çok sayıda FETÖ’cü olduğu biliniyor fakat üst organlarda neden kimse işinden olmuyor da hep garibanlar işinden atılıyor? Yazıktır. Bir evlat nasıl zorluklarla yetişiyor. Eski bir asker olarak yüreğim dayanmıyor.”

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this