Adnan Oktar'ın ilk ifadesi ortaya çıktı

Kendisiyle birlikte cemaatinden 116 kişi tutuklanan Adnan Oktar savunmasında suçlamaları kabul etmedi.

Adnan Oktar'ın ilk ifadesi ortaya çıktı

11 Temmuz günü gözaltına alınan gerici Adnan Oktar ve grubuna yönelik olarak yürütülen soruşturma kapsamında, savcılık tarafından tutuklamaya sevk edilen 176 şüpheliden aralarında Adnan Oktar ve Oktar Babuna’nın da bulunduğu 116 şüpheli tutuklanırken Oktar’ın mahkemedeki savunma ifadeleri ortaya çıktı.

Geniş bir arkadaş grubu olduğunu söyleyen Oktar, “Lakap kullanırım ancak kod adım yoktur. Türk polisine karşı iddia edildiği gibi düşüncem olmadığını beyan etmek isterim. Ayda 3 bin 500 TL gelirim olmakla başkaca bir gelirim yoktur. Müştekiler bana kumpas kurmuşlardır.”

Habertürk’tenSerdar Kulaksız‘ın haberine göre Oktar’ın ifadesi özetle şöyle:

“TACİZİ KABUL ETMİYORUM”

“Yurtdışı görüşmelerim Türkiye aleyhine değil. Türkiye lehine yapılan görüşmelerdir. Küçük kızları evine alarak cinsel tacizde bulunduğuma dair iddiaları da kabul etmiyorum. Ben kanuna, hukuka uygun yaşayan bir kişiyim, halkın içinde yaşayan bir kişiyim, milletin içinde yaşayan TV’de yaşayan bir kişi olmakla herkes halk da beni görür tanır. Gittiğim yerler bellidir. Gizli anlaşılmaz örgüt lideri bir kişi değilim. Dürüst insanlarla yaşamayı seven, dost olmayı seven, arkadaş çevresi olan bir kişiyim. İddiaları çirkin buluyorum kabul etmiyorum.

“ATAK YAPAN 25-30 KİŞİLİK BİR GRUP”

Bize karşı atak yapan bu grup 25-30 kişilik bir gruptur. Bunları da biliyoruz. İnternette de bunları yapılacak operasyonları ifşa eden kişiler vardır.

“KIZ ÇOCUKLARINDA ÇOK DİKKATLİYİMDİR”

Bu kız çocuklarına tecavüz olaylarını ise kesinlikle kabul etmiyorum. Bu da iftiradır. Kız çocuklarının ailelerine 50 bin TL para vererek onları aldığımıza dair iddialar vardır. Halbuki ben hayatımın her evresinde dikkatli olduğu gibi kız çocukları konusunda da son derece dikkatli olarak ilişki kuran bir kişiyimdir. O bahse konu küçük kızla annesi ile birlikte geldi. Ancak eve almadım, bahçede görüştük gönderdim. Bu iftiraları kabul etmiyorum. Atatürkçü milliyetçi bir kişiyim” dedi.