Adnan Oktar'ın avukatı suçüstü yakalandı

Adnan Oktar ve cemaatine yapılan operasyonda gözaltına alınan zanlıların hesaplarına para yatıran avukat tutuklandı.

Adnan Oktar'ın avukatı suçüstü yakalandı

Adnan Oktar ve cemaatine yapılan operasyonda gözaltına alınan zanlıların hesaplarına para yatıran avukat tutuklandı. Avukatın, soruşturmada cezaevindeki zanlıların itirafçı olmalarını engellemek için aileleriyle ve avukatlarla görüşmelerini engellendiği iddia edildi.

Adnan Oktar ve cemaatine yönelik yapılan operasyonlarda tutuklanan zanlıları cezaevinde ziyaret ederek hesaplarına para yatıran örgüt kasası olarak nitelenen Kenan Yavuz Y. gözaltına alındı. Oktar grubunun, tutuklu üyelerin itirafçı olmamaları için Yavuz Y. aracılığı ile para ve avukat imkânı sağladığı, aileleriyle görüşmelerini yasakladığı öğrenildi.

İstanbul Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Adnan Oktar soruşturması kapsamında tutuklu zanlıların ailelerin, ‘Çocuklarımız cezaevinde bizimle görüşmüyor. Bizim gönderdiğimiz avukatları kabul etmiyor hatta bizden para bile almıyorlar” yönündeki şikâyet üzerine çalışma başlattı.

CEZAEVLERİNİ TEK TEK DOLAŞMIŞ

Akşam Gazetesi’nden Devrim Tosunoğlu’nun haberine göre; gürütülen soruşturmada, Adnan Oktar cemaatinden olan bir kişinin cezaevlerini tek tek dolaşarak örgüt üyelerine para verdiği, örgüt dışında avukat ve ailelerle görüşmeyin telkininde bulunduğu belirlendi.

10 KİŞİNİN HESABINA PARA YATIRDI

Mali polis, Kenan Yavuz Y.’nin 10 ayrı zanlıyı ziyaret ederek onlara para verdiğini tespit etti. Kenan Yavuz Y. suçüstü yapılarak gözaltına alındı. Polisteki sorgusunun ardından adliyeye sevk edilen Kenan Yavuz Y. tutuklandı.