Adil Öksüz'ü arayan ekibin başındaki polisler tutuklandı

Özoğluöz, bir yıl önce Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından ‘FETÖ’ ile bağlantısı olduğu gerekçesiyle açığa alınmıştı

Adil Öksüz'ü arayan ekibin başındaki polisler tutuklandı

‘FETÖ’ soruşturması kapsamında aranan Adil Öksüz’ün, 15 Temmuz darbe girişiminin ardından yakalanması için oluşturulan özel ekibin başında bulunan Sakarya Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürü Ercan Özoğluöz ile birlikte görev yaptığı komiser Muhittin Fidan, örgüte yönelik yürütülen soruşturma kapsamında tutuklandı. Özoğluöz, bir yıl önce Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından ‘FETÖ’ ile bağlantısı olduğu gerekçesiyle açığa alınmıştı.

Sakarya Cumhuriyet Başsavcılığı Özel Suçlar Bürosu tarafından yürütülen soruşturma, bir yıl önce Ankara’da ‘FETÖ’ kapsamında yürütülen çalışmada ele geçirilen hafıza kartının incelenmesi sonrasında başlatıldı. MİT’in ele geçirdiği SD kartta, örgütte görev aldığı tespit edilen yeni isimler arasında yer alan, darbe girişimi sonrasında Kaçakçılık Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdüü olarak görev alan Ercan Özoğluöz, genel müdürlük tarafından açığa alındı. Sakarya’da yürütülen soruşturma kapsamında Ercan Özoğluöz ve birlikte görev yaptığı komiser Muhittin Fidan, örgüte üye olmak suçundan Adapazarı’nda gözaltına alındı.

​Emniyetteki işlemlerinin ardından dün adliyeye sevk edilen Ercan Özoğluöz ile komiser Muhittin Fidan tutuklanarak cezaevine gönderildi. Ercan Özoğluöz, 15 Temmuz darbe girişiminin kilit isimlerinden Adil Öksüz’ü Sakarya’da aramak için oluşturulan ekibin de başında yer almıştı.