15 Temmuz sonrası kapatılan askeri okulda tek mezun

15 Temmuz sonrası kapatılan askeri okulda tek mezun verdi.

15 Temmuz sonrası kapatılan askeri okulda tek mezun

15 Temmuz darbe girişimi sonrası kapatılan Milli Savunma Üniversitesi Bando Astsubay Meslek Yüksekokulu Komutanlığı’ndan KKTC vatandaşı olduğu için ihraç edilmeyen öğrenciye, okulun tek mezunu olarak diploması verildi.

Ankara’da Milli Savunma Üniversitesi Bando Astsubay Meslek Yüksekokulu Komutanlığı’nda mezuniyet töreni düzenlendi. Törende, 15 Temmuz darbe girişimi sonrası kapatılan askeri okulda KKTC vatandaşı olduğu için ihraç edilmeyen ve okulun tek mezunu olan Bando Astsubay Çavuş Batuhan Karaoğlan’a diploması verildi.

Mezuniyet töreni programının açılış konuşmasını yapan Okul Komutanı Topçu Albay Mustafa Karaman “Bugün Bando Meslek Yüksekokulumuzdan bir öğrencimiz Astsubay Çavuş olmanın gururuyla, huzurlarınızda diplomasını alacak ve meslek hayatına ilk adımını atacaktır. Bu kutsal yuvada, Bando Astsubaylarını yetiştirme onurunu ve sorumluluğunu yüklenmiş bulunmaktayız. 15 Temmuz 2016 tarihinde yapılan hain kalkışmanın sonucunda 2016 yılında mezun veremeyen Bando Astsubay Meslek Yüksekokulu halihazırda Milli Savunma Üniversitesi çatısı altında faaliyetlerine devem etmektedir. Bugün KKTC’den bir öğrencimiz astsubay çavuş olmanın gururuyla bizlerin ve siz ailelerin şahitliğinde diplomasını alacaktır” diye konuştu.

Okulun tek mezunu olan KKTC vatandaşı Bando Astsubay Çavuş Batuhan Karaoğlan ise törende yaptığı konuşmasında “Bugün haklı bir gurur ve heyecan yaşadığını” söyleyerek, “Bugünlere ulaşmamız için imkan ve desteklerini esirgemeyen, bizleri yetiştirmek için her türlü fedakarlığı yapan komutanlarıma ve bu mutlu günde benimle aynı sevinci, heyecanı ve gururu paylaşan beni her zaman kucaklayan sevgili aileme saygılarımı ve sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Bu ocakta geçirdiğim süre zarfında güzel anılar biriktirdim, verimli yıllar geçirdim. Askerlik mesleğinin inceliklerini ve çok sorumluluk gerektiren bir meslek olduğunu öğrendim” dedi

Tek mezun Karaoğlan, konuşmasının ardından, yaş kütüğüne dönem plaketini de çaktı.

15 Temmuz darbe girişimi sonrası kapatılan Silahlı Kuvvetler Bando Okullar Komutanlığı lise bölümünde ihraç edilmeyen sadece 4 yabancı öğrenci olduğu öğrenildi. Geçtiğimiz yıl da yine KKTC vatandaşı olan yalnızca 3 öğrenci mezun olmuştu.