Zuhal Olcay'a 'Erdoğan'a hakaret'ten hapis istemi!

Sanatçı Zuhal Olcay hakkında, şarkı söylerken AKP'li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'a hakaret ettiği iddiasıyla soruşturma açıldı.

Zuhal Olcay'a 'Erdoğan'a hakaret'ten hapis istemi!

Sanatçı Zuhal Olcay hakkında 5 Ağustos Cuma akşamı Kadıköy’de bir mekanda şarkı söylerken AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a hakaret ettiği iddiasıyla soruşturma açıldı.

7 Ağustos tarihinde ‘155 Polis İmdat’ ihbar hattına yapılan şikayet üzerine, Kadıköy Emniyet Müdürlüğü’nce sanatçının şarkı söylediği gecenin video görüntüleri incelenerek düzenlenen evrakla birlikte Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı’na gönderildi.

Basın Suçları Soruşturma Bürosu tarafından yürütülen soruşturma sonucunda Olcay’ın söylediği şarkının sözlerini Erdoğan’a uyarladığı ve şarkı söylerken Cumhurbaşkanına yönelik el işareti yaparak alenen hakaret ettiği iddia edildi.

Zuhal Olcay, ifadesinde “Boş vermişim dünyayı” isimli şarkıyı “Recep Tayyip Erdoğan hepsi boş hepsi yalan bir gün hayat bitecek dersin görmüşüm rüya” şeklinde yorumladığını kabul ettiğini söylerken, sahnede içkiyi fazla kaçırdığını el hareketini sahnenin ön kısmında bulunan bir seyircinin laf atması üzerine yaptığını, seyircilerin de içki aldıklarını ve o esnada alkolün verdiği durumla hoş olmayan hareketler yapmış olabileceğini belirterek bu hareketin Cumhurbaşkanına hakaret ile bağdaşmayacağını beyan ederek suçlamaları reddetti.

Zuhal Olcay Erdoğan’a hakaret iddiasıyla önümüzdeki günlerde hakim karşısına çıkacak.