YouTube fenomenleri gözaltına alındı

Youtube fenomeni"Kafalar" grubu üyeleri gözaltına alındı.

YouTube fenomenleri gözaltına alındı

Ünlü Youtube fenomenleri “Kafalar” grubu üyeleri, “100 Bin TL ile 1 Gün Geçirmek” isimli videolarında “yasadışı sanal kumar sitesinin reklamını yaptıkları” gerekçesiyle gözaltına alındı.

Habertürk’ten Nihat Uludağ’ın haberine göre; paylaştıkları videolarla internet fenomeni olan Kafalar grubu üyeleri Bilal H., Atakan Ö. ve Fatih Y., bir günde 100 bin TL’nin nasıl harcandığını anlatan bir video çekti. Videonun duyurusunu yapan grup, “Çok büyük bir kupon yaptım. Eğer tutarsa 100 bin küsur TL kazanacağım. Şu anda bildiğim tüm totemleri yapıyorum. Sanal kumar sitesinden kazanılmış 120 bin TL… Kardeşlerim bu parayı var mısınız Kıbrıs’ta güzelce ezelim?” diye yazdı.

Youtube’da 1 milyon 280 bin takipçisi olan grubun kanalında Aralık 2016’da yayınlanan video, 4 milyon 907 bin kişi tarafından izlendi.

Videoyu izleyen Siber Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri, görüntülerde yasadışı bahis ve kumar sitesinin reklamının yapıldığı olduğu iddiasıyla grup üyeleri Atakan Ö., Bilal H., Fatih Y.’yi gözaltına aldı.

Şüphelilerle hareket eden Arda K.’nın da ifadesine başvuruldu. Kafalar üyeleri serbest bırakılırken, soruşturma sürüyor.