Yanardağda facia: Anne, baba ve oğulları kratere düştü

İtalya'da bir anne ve babayla 11 yaşındaki oğulları, Napoli kenti yakınlarındaki aktif Solfatara Yanardağı'nın kraterine düşerek öldü.

Yanardağda facia: Anne, baba ve oğulları kratere düştü

İtalya’da bir anne ve babayla 11 yaşındaki oğulları , Napoli kenti yakınlarındaki aktif Solfatara Yanardağı’nın kraterine düşerek öldü.

BBC Türkçe‘nin aktardığına göre polis yetkilileri, Massimiliano Carrer (45) adlı babayla Tiziana Zaramella (42) adlı anne, bariyerleri aşarak yanardağ ağzının yakınlarına giden ve aşağı düşen oğulları Lorenzo’yu kurtarmaya çalışırken üç metrelik çukura yuvarlandığını bildirdi.

İtalyan çiftin yedi yaşındaki oğulları ise bariyeri geçmediği için kurtuldu. Çift ve çocuklarının yanardağdan çıkan dumandan zehirlenerek ya da zeminin kayması sonucu aşağı düştüğü sanılıyor. Kraterdeki sıcaklığın 1000 dereceye ulaştığı söyleniyor.

Belediye Başkanı: 40 yıldır böyle bir trajedi yaşanmadı

Adı İtalyanca sülfürden gelen ‘Solfatara’, Napoli’nin batısındaki yanardağlardan biri ve turistlerin uğrak yerlerinden. Yanardağ en son 1198 yılında patlamıştı. Sığ bir krateri olan yanardağdan sülfürlü duman ve buhar çıkıyor.

Anne ve babayla çocuklarının cesetleri kraterden çıkarıldı. Pozzuoli Belediye Başkanı Vincenzo Figliolia, yanardağda 40 yıldır böyle bir trajedi yaşanmadığını söyledi.