Yalova'da 13 günlük bebek açlıktan öldü

Yalova'da Suriyeli ailenin 13 gün önce doğan bebekleri, beslenme sorununa dayalı olarak açlıktan öldü.

Yalova'da 13 günlük bebek açlıktan öldü

Yalova’da derme çatma bir kulübede yaşayan Suriyeli ailenin 13 gün önce doğan Cuma isimli bebekleri, beslenme sorununa dayalı olarak açlıktan öldü.

Suriyeli Muhammad ve İman Kadah çifti, önce Türkiye’ye daha sonra da Yalova’ya gelerek yerleşti. Mustafa Kemal Paşa Mahallesi, Beste Sokak üzerinde tahta ve muşambalarla oluşturdukları derme çatma kulübeye diğer bir kaç Suriyeli aile ile birlikte yerleşen çift, burada yaşam mücadelesi vermeyi sürdürdü.

Mama alacak para yok

İHA‘nın aktardığına göre, bundan 13 gün önce çiftin Yalova Devlet Hastanesi’nde bir bebekleri dünyaya geldi. Minik çocuğa doğduğu gün olan Cuma adı verildi. Minik yavruya mama alacak parası olmayan anne, çaresizce bebeğini emzirmeye çalışsa da minik yavru bir türlü anne sütünü kabul etmedi. Bunun üzerine güçsüz düşen bebek, bugün sabah saatlerinde hayatını kaybetti.

Öldüğünü fark etti

Uzun bir süredir neredeyse susmaksızın ağlayan Cuma bebeğin uzun süre sessiz kalmasından şüphelenen anne İman Kadah bebeğini kontrol ettiğinde öldüğünü fark etti. Olay yerine gelen polis ekipleri ise çok az Türkçe bilen çiftle diyalog kurmakta zorlandı. Bebek bir ambulansa konularak ölüm sebebinin anlaşılması için Yalova Devlet Hastanesi Morgu’na götürüldü.

Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

.