Ve Erdoğan tankın karşısına dikildi

Şanlıurfa'da AKP'li belediye Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ı bir tankın karşısında dikilmiş şekilde gösteren anıt diktirdi.

Ve Erdoğan tankın karşısına dikildi

Şanlıurfa’da AKP’li Harran Belediyesi, 15 Temmuz darbe girişiminde yaşananlar anısına Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ı bir tankın karşısında dikilmiş şekilde gösteren anıt diktirdi.

İlçeye giriş ve çıkış yapanların görebileceği şekilde dikilen anıtta, tankın üzerine çıkıp Türk bayrağı açan insanların yanı sıra Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın heykeli de yer aldı. Erdoğan, anıtta, tankın namlusunun önünde sağ eliyle dur işareti yaparken görüldü.

Harran Başkanı Mehmet Özyavuz anıtla ilgili olarak “15 Temmuz gecesi ikinci Kurtuluş Savaşını veren Türk milletinin, yıllar boyu hafızalardan silinmeyecek bir destana imza attığını” belirterek, “Biz de diktiğimiz bu anıtla milletimizin yazdığı büyük destanı ölümsüzleştirmek istedik. Şehrin girişine diktiğimiz anıt, Harran’a gelip gidenlere o geceyi unutturmayacak. Ülkemize yapılan ihaneti, hainlere karşı bir ve beraber olmanın ne kadar önemli olduğunu bizlere her daim hatırlatacak” ifadelerini kullandı.

 

harran