Üniversite 'Müslüman yılbaşı kutlamaz' ve 'Piyango haramdır' afişlerine sahip çıktı!

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi yönetimi, gericilerin astığı "Müslüman Yılbaşı kutlamaz" ve "Piyango Haramdır" gibi afişlere izin verid.

Üniversite 'Müslüman yılbaşı kutlamaz' ve 'Piyango haramdır' afişlerine sahip çıktı!

Karaman’da Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Yunus Emre Kampüsü’ndeki farklı noktalara, üniversitenin logosunun da yer aldığı ‘Müslüman yılbaşı kutlamaz’ ve ‘Piyango haramdır’ yazılı afişler asıldı. Üniversite yetkilileri, “Kanunsuz bir eylem olmadığı sürece bu tür afişlerin asılmasını onaylıyoruz” ifadelerini kullandı.

Karamanoğlu Mehmet Bey Üniversitesi’nin Yunus Emre Kampüsü’nün farklı noktalarına ‘İlim ve Hikmet Araştırma Merkezi’ (İLHAM) isimli bir gerici grubun üyeleri tarafından yılbaşı kutlaması ve piyango karşıtı afişler asıldı. Üniversitenin Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı’nın kaşe ve imzasıyla onaylanmış olarak asılan ‘Müslüman yılbaşı kutlamaz’ ve ‘Piyango haramdır’ yazılı afişlerde, bir sivil toplum kuruluşunun yanı sıra üniversitenin logosunun da bulunduğu görüldü. Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı’na ait bir panoda ise başka bir sivil toplum kuruluşuna ait ‘Yılbaşı kutlamıyoruz’ yazılı afiş asıldı.

Üniversite yetkilileri, asılan afişlerin mevzuata aykırı olmadığını belirterek, şunları kaydetti:
”Mevzuata aykırı olmadığı, kanunsuz bir eylem olmadığı sürece bu tür afişlerin asılmasını üniversite olarak onaylıyoruz.”