Tutuklu generallerin kaldığı cezaevinde yangın: İstediği hap verilmeyen mahkum çarşafları tutuşturdu

Düzce Cezaevin'nde istediği hap verilmeyen mahkum yangın çıkardı.

Tutuklu generallerin kaldığı cezaevinde yangın: İstediği hap verilmeyen mahkum çarşafları tutuşturdu

Düzce Ceza İnfaz Kurumu’nda kalan mahkum Kadir B., iddiaya göre istediği antidepresan hap kendisine verilmeyince kaldığı tek kişilik odada yangın çıkardı. Yangın büyümeden söndürülürken, yaralanan mahkum ile dumandan etkilenen bir infaz koruma memuru hastaneye kaldırıldı.

Çilimli ilçesindeki cezaevinde ‘kasten adam öldürme’ suçundan yatan Kadir B., iddiaya göre cezaevi doktorundan istediği antidepresan hap verilmeyince gece 01.00 sıralarında kaldığı tek kişilik odada çarşafları tutuşturdu.

Yangına cezaevi görevlileri söndürme tüpleriyle müdahale ederken, itfaiyeye de haber verildi. Gelen Çilimli Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ekiplerinin de müdahalesiyle yangın büyümeden söndürüldü. Vücudunda yanıklar oluşan mahkum Kadir B. ile müdahale sırasında dumandan etkilenen infaz koruma memuru, ambulansla Düzce Atatürk Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Mahkum ve infaz koruma memurunun sağlık durumlarının iyi olduğu belirtildi.

Yangınla ilgili olarak soruşturma başlatıldı.

Tutuklu generaller kalıyor

Yangının çıktığı Düzce Cezaevi’nde 2’inci Ordu Komutanı Orgeneral Adem Huduti, 2’nci Ordu Kurmay Başkanı Tümgeneral Avni Angun, 7’nci Ana Jet Üs Komutanı Tuğgeneral Emin Ayık ile Afyonkarahisar İkmal ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral İsmet Gökhan Gülmez gibi darbe girişimi soruşturması kapsamında tutuklu olan isimlerin bulunduğu biliniyor.