''Trump, ulusunu korumakta başarısız oldun''

New York’taki ana otobüs terminalinde korkulu dakikalar yaşatan Akayed Ullah, intihar saldırısı girişiminde bulunmadan önce Facebook’ta ”Trump ulusunu korumakta başarısız oldun” mesajını paylaşmış. İfadesinde ”IŞİD için yaptım” diyen Bangladeşli zanlı, ‘teröre destek ve terör tehtidinde bulunmakla’ suçlandı. ABD’nin New York kentindeki ana otobüs terminalinde düzenlenen bombalı saldırının zanlısı Akayed Ullah’a ‘terör suçlaması’ yöneltildi. 27 yaşındaki... View Article

''Trump, ulusunu korumakta başarısız oldun''

New York’taki ana otobüs terminalinde korkulu dakikalar yaşatan Akayed Ullah, intihar saldırısı girişiminde bulunmadan önce Facebook’ta ”Trump ulusunu korumakta başarısız oldun” mesajını paylaşmış. İfadesinde ”IŞİD için yaptım” diyen Bangladeşli zanlı, ‘teröre destek ve terör tehtidinde bulunmakla’ suçlandı.

ABD’nin New York kentindeki ana otobüs terminalinde düzenlenen bombalı saldırının zanlısı Akayed Ullah’a ‘terör suçlaması’ yöneltildi. 27 yaşındaki Bangladeşli göçmen Akayed Ullah vücuduna sarılı bomba düzeneğinin patlaması sonucu ağır yaralanırken üç kişi de hafif yaralar almıştı.

Avrupa’daki Noel saldırılarından etkilendiğini ve metro duvarlarında Noel kutlaması posterleri gördükten sonra otobüs terminalini hedef aldığını anlatan Ullah’ın ”IŞİD için yaptım” dediği saldırıdan hemen önce Facebook’ta ”Trump ulusunu korumakta başarısız oldun” mesajını paylaştığı ortaya çıktı. ABD Başkanı Donald Trump’ın en çok kullandığı sözlerden biri ”Başarısız oldun”.