Trump: "Bireysel silahlanmayı zamanı gelince konuşacağız"

ABD Başkanı Donald Trump, dün Las Vegas'ta meydana gelen silahlı saldırının ardından bir mesaj yayınladı.

Trump:

ABD Başkanı Donald Trump, dün Las Vegas’ta meydana gelen silahlı saldırının ardından bir mesaj yayınladı. Trump, “Zamanı gelince silahlanma yasası hakkında konuşacağız” dedi.

CNN Türk’de yer alan habere göre, Las Vegas saldırısı Amerika Birleşik Devletleri’nde bireysel silahlanma tartışmalarını yeniden başlattı. Eski Başkan Barack Obama sosyal medya hesabından yayınladığı mesajda benzer trajedilerin yaşanmaması için herkesi üzerine düşeni yapmaya çağırdı.

Eski Dışişleri Bakanı Hillary Clinton ise bireylerin silah sahibi olma hakkını kısıtlayacak yasal düzenlemelerin bir an önce hayata geçirilmesini istedi.

Bireysel silahlanmayı kısıtlama çağrılarına Beyaz Saray’dan cevap geldi. Beyaz Saray Sözcüsü Sarah Sanders, mevcut şartların silahlanma yasasında muhtemel değişiklikleri konuşmak için uygun olmadığını savundu:

“Böyle bir çıkış yapmak ve eleştirmek sayın Clinton için kolay. Fakat önce bir şeyin farkına varmalıyız, bu olayda ellerine kan bulaşan tek kişi saldırgandı. Ve şu anda olayı bireyler ve kurumlar üzerine götürmek için doğru zaman değil.”