Tatil için geldiği Didim'de örgüt üyesi diye tutuklandı

Aydın’ın Didim ilçesinde önceki gün tatil yaptıkları sırada haklarında “Örgüt üyesi oldukları gerekçesi ile ihbar olduğu” iddia edilen İngiltere uyruklu Joseph A.R. ve Bulgaristan uyruklu Mira Y.A. ile annesi Veselina P.R.A. isimli turistler gözaltına alındı. Gözaltına alınan 3 turistten Veselina P.R.A. emniyetteki işlemlerinin ardından serbest bırakılırken, Joseph A.R. ve Mira Y.A. Aydın Adliyesi’ne sevk edildi.... View Article

Tatil için geldiği Didim'de örgüt üyesi diye tutuklandı

Aydın’ın Didim ilçesinde önceki gün tatil yaptıkları sırada haklarında “Örgüt üyesi oldukları gerekçesi ile ihbar olduğu” iddia edilen İngiltere uyruklu Joseph A.R. ve Bulgaristan uyruklu Mira Y.A. ile annesi Veselina P.R.A. isimli turistler gözaltına alındı.

Gözaltına alınan 3 turistten Veselina P.R.A. emniyetteki işlemlerinin ardından serbest bırakılırken, Joseph A.R. ve Mira Y.A. Aydın Adliyesi’ne sevk edildi. Adliyeye sevk edilen Joseph A.R. “Örgüt üyesi olmak” iddiası ile savcılık sorgusunun ardından Sulh Ceza Hakimliğine sevk edildi. Mira Y.A. ise serbest bırakıldı. Savcılığa sevk edilen Joseph A.R. aynı gerekçe ile tutuklandı.

Joseph A.R.’nin emniyet ifadesinde 2015 yılında örgüte tıbbi yardımda bulunmak üzere Suriye’ye gittiğini ve 3 ay Suriye’de kaldığını söylediği öne sürüldü. Yine Joseph A.R.’nin tıbbi yardımda bulunmak için gittiği sırada silah eğitimi de aldığını kabul ettiği ancak 3 ay sonra İngiltere’ye geri döndüğünü söylediği iddia edildi.