Sosyal medyada Cem Yılmaz ve Fatih Portakal'a "karısı helaldir" söylemiyle sataşma

Geçtiğimiz gün bir AKP'linin sosyal medyada başlattığı "karısı, kızı helaldir" söylemi kullanılmaya devam ediyor.

Sosyal medyada Cem Yılmaz ve Fatih Portakal'a

Referanduma saatler kala Twitter’da bir takım hesaplar provakatif paylaşımlar yapmaya devam ediyor. Geçtiğimiz gün bir İBB çalışanı tarafından “Hayırcıların karıları, kızları helaldir” paylaşımının devamı bugün başka bir şekilde ortaya çıktı.

Bir şahıs, Cem Yılmaz ve Fatih Portakal’ın Twitter’da yaptıkları paylaşımların altına benzeri şekilde tehditvari yorumlar yazdı.

Birgün‘de yer alan habere göre, Cem Yılmaz sosyal medya hesabından Mustafa Kemal Atatürk’ün fotoğrafını paylaşarak “Oy kullanmak, en asil vatandaşlık görevimizdir. Oyumuzu kullanalım. Çok yaşasın cumhuriyet” notunu düştü.

Yılmaz’ın bu paylaşımının altına ise “Reis Ercan Sirkeli” kullanıcı adlı bir kullanıcı skandal bir yanıt yazdı. Sirkeli, Cem Yılmaz’ın eski eşi Ahu Yağtu’nun fotoğrafını paylaşarak “Sadık Altunbaş ve Ömer Akbayrak Ak Parti’li Reis sevdalısı kardeşlerimizdir. Hayırcı Ahu Yağtu helalimizdir” yazdı.

Sirkeli ikinci yaptığı paylaşımda ise Fox TV Ana Haber Bülteni sunucusu Fatih Portakal ve eşinin fotoğrafının paylaşarak “Hayırcı Fatih Portakal karısı helalimizdir” ifadelerini kullandı.

cem-yilmaz-ve-fatih-portakal-a-karisi-helaldir-tehdidi-273697-1.cem-yilmaz-ve-fatih-portakal-a-karisi-helaldir-tehdidi-273698-1.

http://gazetemanifesto.com/2017/04/13/ibb-calisanindan-skandal-sozler-karilari-ve-kizlari-evetcilere-helaldir/