Son KHK'da dikkat çeken Süleyman Soylu ayrıntısı

"Olağanüstü Hal" uygulaması kapsamında hazırlanan 695 ve 696 sayılı iki yeni Kanun Hükmünde Kararname Resmî Gazete'de yayımlandı.

Son KHK'da dikkat çeken Süleyman Soylu ayrıntısı

“Olağanüstü Hal” uygulaması kapsamında hazırlanan 695 ve 696 sayılı iki yeni Kanun Hükmünde Kararname Resmî Gazete’de yayımlandı.

OdaTV’de yer alan habere göre, “Olağanüstü Hal” uygulaması kapsamında hazırlanan 695 ve 696 sayılı iki yeni Kanun Hükmünde Kararname Resmî Gazete’de yayımlandı. Çıkan KHK ile, 155’i Kara, 155’i Deniz, 327’si Hava Kuvvetleri Komutanlığından olmak üzere Türk Silahlı Kuvvetlerinden 637 personel ihraç edildi.

İhraç edilenler arasında diplomatlar da vardı. ‘FETÖ’ şüphesiyle ihraç edilen memurlar arasında ise dikkat çeken bir isim yer aldığı anlaşıldı.

O isim ile bir süredir sosyal medyada ‘FETÖ’yü öven eski konuşmaları paylaşılan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun ilişkisi olduğu ortaya çıktı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 695 sayılı KHK ile bugün ihraç edilen diplomat Mehmet Yavuz Arabul ailesinin nikahında çekildiği fotoğraf ile tebrik mesaj yayınladığı anlaşıldı. Soylu o paylaşımında, “Arabul-Uluçay ailelerinin kıymetli evlatları Gözde-Mehmet Yavuz’un nikahında idik. Çok yakışmışlar. Allah mesut etsin” ifadelerini kullanıyor.