Sırıtan bakan eksik kalmadı: İstanbul'da ağaçları CHP kuruttu

Erdoğan'ın "İstanbul'a ihanet ettik" 'özeleştiri'sinden sonra bakanların çeyrek asır öncesine giderek yaptığı yüzsüzce suçlamaları devam ediyor.

Sırıtan bakan eksik kalmadı: İstanbul'da ağaçları CHP kuruttu

AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın “İstanbul’a ihanet ettik, hala da ediyoruz” sözüne ‘alınganlık’ gösterip Erdoğan’ın ne demek istediğine açıklık getirmeye çalışan bakanlardan biri de Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu oldu.

Devlet Su İşleri (DSİ) tesislerinde konuşan Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, son dönemde İstanbul’da pıtrak gibi çoğalan gökdelenlerden ve betonlaşmadan CHP’yli sorumlu tutarken, kentteki ağaçların da yine CHP döneminde kurutulduğunu öne sürdü.

Bakan Eroğlu’nun AKP ve öncülleri olan Saadet Partisi ile Refah Partisi dönemi hesaba katıldığında yaklaşık 23 yıldır kendi siyasi geleneklerinin yönetiminde olduğu kentin yaşanmaz hale getirilmesiyle ilgili İstanbulluların akıllarıyla alay edercesine sarf ettiği sözleri şöyle:

“İstanbul’da yeşil alan artıyor. Genelinin Yüzde 50’si yeşil alan yüzde 50 si orman olan başka şehir yok. İstanbul’da eski CHP yönetimi her şeyi kurutmuştu. Biz şu anda bakanlık ve büyük şehir belediyemiz her yıl milyonlarca fidan üretiyor. Geçen yıl muhalefet belediyelerde fidan olmadığı için 10 ilçede ilçede 10 bin fidan dağıttık. 8’i CHP’nin belediyesi olan ilçelerdi. Orman ve Su İlleri Bakanlığı olarak 18 milyon fidanı İstanbul’da toprakla buluşturduk. Bir o kadar da Büyükşehir belediye Başkanlığı ağaçlandırdı. CHP’li belediyelerin bulunduğu ilçelerdeki dikilen gökdelenlere bakmak lazım. Lütfen bu durumu ilçe ilçe değerlendirin. Mesela Beykoz çiçek gibi. Burada söylenmek istenen budur. Bütün şehirler bizim başka Türkiye yok. Gelin hep birlikte ağaçlandıralım, yeşillendirelim, farklı şehirler oluşturalım. En çevreci hükümet biziz, en çok ağaçlandırma yapan hükümet biziz.”

http://gazetemanifesto.com/2017/10/25/yanlis-okumuyorsunuz-istanbula-en-buyuk-ihaneti-yapan-chp/