'Şeytanla mücadele edecek' insan uzmanı akademisyen bulundu!

Karamanoğlu Mehmet Bey Üniversitesi'nin aradığı 'şeytanla mücadele edecek' akademisyenin hangi adrese teslim olduğu ortaya çıktı.

'Şeytanla mücadele edecek' insan uzmanı akademisyen bulundu!

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi’nin akademik personel almak için verdiği ilanda aranan “Şeytanla mücadele edecek” şartının işaret ettiği tez çalışmalarının sahibi bulundu.

AKP’nin yayın organlarından Sabah gazetesinde dün yayımlanan ilanın ardından YÖK Başkanı Yekta Saraç da harekete geçerek ilanın iptali talimatını vermişti. Talimatın ardından ilandaki alımlar iptal edildi.

İlanın açıklamasında ise “Kur’an ve Sünnet rehberliğinde şeytanla mücadele edecek insan eğitimi üzerine çalışmaları olmak” bir şartının arandığı vurgulanması gündem yaratmıştı.

Söz konusu ilanın ardından herkes bu özelliklerin işaret ettiği tez çalışmalarını sorguladı. O çalışma, Selçuk Üniversitesi’nden çıktı.

Akademisyen Mustafa Çoban tarafından hazırlanan doktora tezinin çalışma alanının, tam da ilanda istendiği gibi, “Kuran ve sünnet rehberliğinde şeytanla mücadele edecek insanın eğitimi” olarak belirlendiği anlaşıldı.

Muhalefet eden ve felsefe yapan şeytan!

Odatv‘nin haberine göre, tezin içeriğinde “şeytanın özellikleri” bölümünde “muhalefet etmek” ve “felsefe yapmak” bulunuyor. Felsefe ve Din Bilimleri Anabilim Dalı’nda yazılan çalışmada, “Şeytanla mücadelede stratejik yaklaşımlar” üzerine bir altbölüm bile mevcut.

“Şeytanla mücadelede nelere dikkat edilmelidir” sorusunun yanıtı olarak da çalışmada, “Cemaatleşmek” ya da “Evlenmek” ifadeleri kullanılıyor.

http://gazetemanifesto.com/2017/11/02/karamanoglu-mehmet-bey-universitesinin-docentlik-sarti-seytanla-mucadele-edecek/