"Şeyma Subaşı'ya hakaret" operasyonu: İnterpol devrede, 3 gözaltı

TV patronu Acun Ilıcalı'nın eşi Şeyma Subaşı'ya internet üzerinde sosyal medya hesaplarından  hakaret ettiği iddiasıyla 3 kadın gözaltına alındı.

TV patronu Acun Ilıcalı’nın eşi Şeyma Subaşı’ya internet üzerinde sosyal medya hesaplarından  hakaret ettiği iddiasıyla 3 kadın gözaltına alındı.

İstanbul Cumhuriyet Savcılığı’nın açtığı bir soruşturma üzerine harekete geçen Asayiş Şube Müdürlüğüne bağlı ekipler 9 Aralık 2016 tarihinden itibaren sosyal medya hesapları aracılığı ile “Şeyma Subaşı’na hakaret eden kişileri yakalamak” için operasyon başlattı.

Arge Bilgi İşlem Büro Amirliği Bilişim Suçları Bürosu’nca yapılan operasyonda Yeşim N.(38) İstanbul’da, İlknur R.(37) ise Mersin’de gözaltına alındı. Bu operasyonun şüphelilerinden Canan K.’nın ise bir süre önce yurt dışına çıktığı ve yakalanması için interpol aracılığı ile işlemlerin sürdüğü öğrenildi.

Bu operasyonların tamamlanmasının ardından Şeyma Subaşı’nın hakaretlerin devam ettiği yönündeki ikinci şikayeti üzerine tekrar harekete geçen polis ekiplerinin bu kez Yazgülü T’yi de aynı suçlamayla gözaltına aldıkları öğrenildi.

15 kişi daha aranıyor

Şeyma Subaşı’na hakaret ettikleri iddiasıyla 15 kişinin isminin tespit edildiğini bu kişilerin yakalanması için çalışmaların devam ettiği belirtildi.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this