Metiner: ROK'un sözlerinden herkesten çok Erdoğan incindi

Metiner, ROK'un Boşnaklara yönelik mide bulandırıcı sözlerinden en çok AKP'li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın incindiğini yazdı.

Metiner: ROK'un sözlerinden herkesten çok Erdoğan incindi

AKP Milletvekili ve Star yazarı Mehmet Metiner, Rasim Ozan Kütahyalı’nın Boşnaklara yönelik mide bulandırıcı sözlerinden en çok AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın incindiğini öne sürdü.

AKP’li Rasim Ozan Kütahyalı, Boşnaklara yönelik çirkin sözünün ardından Beyaz TV’deki programdan gönderilmiş, ardından da Boşnak vatandaşlardan özür dilediğini açıklamıştı.

Kütahyalı’nın sözlerinden en çok Erdoğan’ın incindiğini iddia eden Metiner köşesinde şu ifadeleri kullandı:

“Sabah gazetesinde yazan birinin, bir televizyon programında sarf ettiği gerçekten edepsiz ve hakaretamiz sözler hepimizin infialine neden olmuştur.

Ve herkesten çok bizim derin öfkemizi çekmiştir.

Sırf Sabah gazetesinde yazdığı veya Cumhurbaşkanı’nı savunduğu için işbu gazetecinin densizliğin ve seviyesizliğinin faturasının Cumhurbaşkanı’mıza kesilmesi çok büyük bir ahlaksızlık örneğidir.

Cumhurbaşkanı’mızı herkesten önce ve herkesten çok inciten bu densiz ve edepsiz sözler dolayısıyla hedef tahtasına oturtanlar bilinmelidir ki tıpkı o sözlerin sahibi kadar mücrimdirler.

O gazeteci vesilesiyle “Asıl sahibine bakmak lazım” diyenler düşmanlıklarında da mert olmayı beceremeyen haysiyet cellâtlarıdırlar.

Cumhurbaşkanı’mız şayet mahut gazeteciye sahip çıkmış olsaydı veya konuştuğu televizyon ve yazdığı gazete arka çıkmış olsaydı bu durumda yapılacak eleştirilerin bir anlamı olabilirdi.

Lakin tam tersi olmasına rağmen bu cürmün asıl failini başka yerde arayanların ahlak anlayışları tartışılır.

Gazeteciliği veya siyaset yapmayı bu şekilde anlayanların insanlık anlayışları da ziyadesiyle sorunludur.

Medyada Cumhurbaşkanı’mızı yüreklice savunan gazeteci ve yazarları “sahibinin bekçi köpeği” olarak tanımlayıp suçlayanlar, kendileri öyle olduğu için onurlu insanları da kendileri gibi gören haysiyet fukaralarıdırlar.

Kimin kiminle hesabı varsa mertçe görsün.”