Rize'de AKP provokasyonu

Çayeli İlçesi'nde 'Adalet Yürüyüşü' sırasında toplanan CHP'lilere AKP'li bir grup saldırı girişiminde bulundu.

Rize'de AKP provokasyonu

CHP’nin başlattığı ‘adalet’ yürüyüşüne destek için Çayeli İlçesi’nde yürüyüş sırasında toplanan CHP’lilere AKP’li bir grup saldırı girişiminde bulundu.

Rize’nin Ardeşen ve Pazar ilçelerindeki yürüyüşlerin ardından araçlarla Çayeli ilçesine gelen CHP’liler, İlçe Başkanlığı önünde toplandı. ‘Adalet’ yazılı tişörtler giyen yaklaşık 50 kişi, ‘Adalet’ sloganları atarak Kaymakamlık binasına doğru yürüyüşe geçti. Ancak bu sırada sözlü sataşmada bulunan AKP’liler, yürüyüşçülerin üzerine yürümek istedi.

Kaymakamlık binası önüne gelen yürüyüşçülere karşı AKP’li gruptaki kalabalık giderek arttı. Gruptan bazıları yol kenarındaki plastik dubaları grubun üzerine attı, kimileri de partililere saldırmaya çalıştı. Bunun üzerine müdahale eden Çevik Kuvvet ekibi CHP’lilerin çevresini sardı. Kaymakamlık binası önünde bir süre beklemek zorunda kalan CHP’li grup, takviye polis ekiplerinin de gelmesiyle arka sokaklardan götürülerek alandan çıkarıldı.

‘Recep Tayyip Erdoğan’ sloganları atan AKP’li grup ise bir süre alanda bekledi. CHP’liler daha sonra polis kontrolünde ilçeden ayrıldı.