Otobüse dalıp çarşı izninden dönen askerleri dövdüler

İzmit'te çarşı iznine çıkan askerler, yolcu otobüsünde tartıştıkları gencin çağırdığı yakınlarının saldırısına uğradı.

Otobüse dalıp çarşı izninden dönen askerleri dövdüler

İzmit’te çarşı iznine çıkan 5 asker, birliğe dönmek üzere bindikleri yolcu otobüsünde tartıştıkları gencin çağırdığı yakınlarının saldırısına uğradı. Olayla ilgili 10 kişi gözaltına alındı.

Olay geçen pazar günü, İzmit – Kandıra arasında sefer yapan yolcu otobüsünde meydana geldi. Çarşı izinlerini İzmit’te geçiren askerler, Kandıra’daki birliklerine dönmek için İzmit Halkevi mevkiindeki durakta otobüs beklemeye başladı.

Askerler, bu sırada bir gençle bilinmeyen bir nedenle tartıştı. Askerlerle, tartıştıkları genç, gelen Kandıra otobüsüne bindi, tartışma burada da sürdü. Genç, cep telefonuyla akrabalarını ve arkadaşlarını arayarak kendisini 5 kişinin dövdüğünü söyledi, yardım istedi.

Tekme tokat vurdular

Gencin yakınları toplanıp, güzergah üzerindeki Çubuklu Osmaniye Mahallesi durağında otobüsün önünü kesip içine girdi. Yolcuların şaşkın bakışları arasında otobüse dalan grup askerleri tekme tokat dövmeye başladı.

Otobüste bulunan bir kadın, askerleri dövenlere engel olmaya çalıştı. Kadın, askerin önüne siper olsa da saldırganlar kadını iterek askerleri dövmeye devam etti. Bir kişi hırsla koltuğun üzerine çıkarak askere tekmeler attı. Meydana gelen olayın ardından askerler olay yerine çağrılan ambulanslarla Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne, ardından da Seka Devlet Hastanesi’ne sevk edilerek tedavi altına alındı. (DHA)