OHAL "demokrasinin teminatı"ymış!

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, referanduma OHAL şartları altında girilmesini skandal ifadelerle savundu.

OHAL

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, 16 Nisan’daki başkanlık referandumuna OHAL şartları altında girilmesine ilişkin, “OHAL’in varlığı burada demokrasinin ve seçimlerin teminatıdır” diye konuştu.

Partisinin referandum kampanyası çalışmaları kapsamında geldiği Erzurum’da Vali Seyfettin Azizoğlu’nu ziyaret eden Akdağ’ın açıklamalarındaki ilgili bölüm şöyle:

“Seçimlerin güven ortamı içinde gerçekleşmesi gerekiyor. Zaman zaman OHAL’de referandumun yapılıp yapılmayacağı ya da yapılmasının çok doğru olmayacağı gibi ifadeler duyuyoruz. Terörün dört koldan saldırdığı ülkemizde, aslında ihtiyaç olduğu için ilan edilmiş olan OHAL’in varlığı burada demokrasinin ve seçimlerin teminatıdır. Çünkü OHAL’in sağladığı imkanlarla da terör mücadelesi güçlenmektedir. Bu seçimde, vatandaşlarımızı terör baskısından çok büyük ölçüde kurtulmuş olarak oylarını kullanabilecekler ve milletin iradesi daha belirgin olarak ortaya çıkmış olacak. Geçmişte, 7 Haziran’da terörün yer yer belli bölgelerde, özellikle kırsalda vatandaşlarımız üzerinde baskıları olmuştu.”