Nevşin Mengü istifasına giden süreci anlattı: "Bu kızı orada istemiyoruz"

Önce CNN Türk'ün ekranlarından alınan sonra da istifa eden Nevşin Mengü o süreci anlattı.

Nevşin Mengü istifasına giden süreci anlattı:

ABD Başkanı Donald Trump ile AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın görüşmesini “girdisi çıktısı 23 dakika sürdü” diye anonsladığı için önce ekran başından olan sonra da istifa eden Nevşin Mengü, yaşananları anlattı.

Geçtiğimiz mayıs ayında gerçekleşen Erdoğan ile Trump görüşmesinin kısa süreceğinin önceden belli olduğunu kaydeden Mengü, “Çünkü Trump’ın damadı hakkında Rusya ile ilişkileri üzerine soruşturma başlatılmıştı. Trump’ın Türkiye mürkiye umrunda değildi. Alı al, moru mordu. Hatta haber toplantısında da, “gazetecilerden soru cevap bile almayacak. Başında böyle bir iş var’ dedim. Girdisi çıktısı 23 dakika sürdü deyince cinsel gönderme yaptığımı düşündüler sanırım” dedi.

“Bu kızı orada istemiyoruz”

NişantaşıHaber.com‘a konuşan Nevşin Mengü, işinden olmasıyla sonuçlanan süreci anlatırken, dönemin CNN Türk Ankara Temsilcisi Hande Fırat aracılığıyla Doğan Grubu yönetimine iletilen mesaja dikkat çekti.

Mengü’nün anlatımı şöyle:

“Dolayısıyla Ankara temsicimiz aracılığıyla patrona, ‘Bu kızın orada olmasını istemiyoruz’ diye mesaj yollandı. Yapacak da bir şey yok. Zorla sunacak halimiz yoktu. Patronculuk yapmak için demiyorum ama – belki kadın olduğu içindir – Arzuhan Yalçındağ başından sonuna kadar uğraştı benim için. Bu Ankara acayip bir şey. İşler orada şöyle yürüyor. Ankara temsilcisi ile müsteşar sigara içerken diyor ki, patron sizin bilmem kime çok kızıyor. Temsilci de gözüne gireyim diye, ‘şuna şuna kızıyorlarmış’ diye patronu arıyor. Böyle bir kasaba düzeni var. Ben de, kurumu zor durumda bırakmanın anlamı olmadığını düşünerek ayrıldım”