Nakşibendi şeyhinden 25 Eylül referandumuna destek: Vicdanınızı 'Evet' oyuyla taçlandırın

Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'nde 25 Eylül'de yapılacak referandumuna Nakşibendi tarikatından destek geldi

Nakşibendi şeyhinden 25 Eylül referandumuna destek: Vicdanınızı 'Evet' oyuyla taçlandırın

Nakşibendi Tarikatı Şeyh’lerinden Mahid Nakşibendi, Irak Kürt Bölgesel Yönetimi’nde yapılacak “bağımsızlık” referandumuna destek vererek, vatandaşlara sandıklara giderek oy kullanması çağrısında bulundu.

Basına bir açıklama yapan Şeyh Mahid Nakşibendi, şu ifadeleri kullandı;

“Kürdistan, tarihi dönemde zorlu bir süreçten geçiyor. Dost ve düşmanların gözü Kürdistan’da.

Kürdistan Bölgesi Başkanı ve Kürt siyasi liderlerinden, yüce Allah’a dayanmalarını istiyoruz. Çünkü Allah, her daim ezilen ve haksızlığa uğrayan milletleri gözetir, korur. Tüm dünya karşımızda olsa da, Allah’ın bizimle olması, bu hassas süreçten geçmemiz için bize yardım etmesi bize yeter.

Tüm Kürdistan seçmenlerinden birlik olmalarını ve düşmanlarının dayanağı olmamalarını istiyorum. Hepiniz ulusal ve dini duygularınızla sandığa giderek vicdanınızı ‘Evet’ oyu ile taçlandırın.”

Parlamentonun aktifleştirilmesinden ve halkın yaşam koşullarının düzeltilmesi için verilen çabadan büyük memnuniyet duyduk. Kürt halkı referandum konusunda kararlıdır. Umarım ‘Evet’ oyuyla Kürdistan’ın bağımsızlığı kesinleşecektir.

Dışarıdan gelen hiçbir engelin, Kürdistan halkı ve liderliğini soğutmaması gerekir. 25 Eylül’ü Kürdistan’ın kurtuluş günü yapın. Bağımsız bir devlet ve bayrak sahibi olun.”