Nagehan Alçı'ya "vicdanınız nasıl rahat ediyor?" diye bağırdı, gözaltına alındı

Yandaş yazar Nagehan Alçı'ya girdiği kafede tepki gösteren piyanist Nazlı Işıldak gözaltına alındı.

Nagehan Alçı'ya

Geçmişte Ergenekon, Balyoz, KCK, Odatv gibi bugün ‘kumpas’ olarak nitelenen tüm davalarda AKP adına ekranlarda ‘savcılığa’ soyunan ‘yazar’ Nagehan Alçı’ya iddiaya göre kahve almak için gittiği bir kafede tepki gösteren piyanist Nazlı Işıldak gözaltına alındı. İddiaya göre Işıldak, Alçı’ya “Şerefsiz, terbiyesiz, senden nefret ediyorum” diye bağırdı.

Yaşananlar üzerine Işıldak’ı koruma polisi aracılığıyla gözaltına aldıran Alçı, “Çığlık çığlığa bağırıyordu. ‘Sizinle muhatap olmuyorum, nefret suçu işliyorsunuz’ dedim. Bunun üzerine ‘Hadi ne kadar polis varsa çağır, hiçbir şey yapamazsın’ dedi. Polis korumam kadının kimlik bilgilerini aldı. Daha sonra karakolda ifade verip kendisinden şikâyetçi oldum. Burada çok açık hakaret ve nefret suçu var” iddiasında bulundu.

“‘Vicdanınız nasıl rahat ediyor?’ dedim”

Yurt’tan Mehmet Bozkurt‘un haberine göre, Alçı’nın şikayetçi olduğu Işıldak götürüldüğü polis merkezinde olayla ilgili şunları söyledi:

“Kahve alırken televizyon ekranlarından tanıdığım Nagehan Alçı Kütahyalı isimli şahsı gördüm. Kendisine, Ergenekon ve Balyoz sürecinde toplumu yanlış yönlendirdiğini, yapmış olduğu konuşmalardan dolayı birçok insanın mağdur olduğunu, gerçek darbecilerin desteklediği Fetullahçı Örgütten olduğunu, bu örgüt yüzünden yüzlerce insanın hayatını kaybettiğini, Bank Asya’dan aldığınız krediyle oturduğunuz yalıda vicdanınız nasıl rahat ediyor?” şeklinde eleştirdiğini söyledi. Işıldak Alçı’ya tehdit ve hakaret içerikli herhangi bir şey demediğini de belirtti.

nazlı ışıldak ile ilgili görsel sonucu

“Yalanlara tahammülüm kalmadı”

Nazlı Işıldak hakkında çıkan haberlerde konunun çarpıtıldığını belirterek şu açıklamayı yaptı: “Ülkesini çok seven ve onun için çalışan bir yurttaş, bir sanatçı ve bir öğretmen olarak milletimize söylenen yalanlara tahammülüm kalmamıştır. Geçmişte olduğu gibi bugün ve gelecekte de ülkemin değerlerinin ve aydınlık Türkiye’nin koruyucusu ve savunucusu olmaya devam edeceğim”

Alçı: Ellerinde güç olsa bizi idam edecekler

Nagehan Alçı şikayetçi olduğu Işıldak’la ilgili bir gazeteye yaptığı açıklamada, “Biz bu insanların haksız davalarla, kumpas davalarla mağduriyetlerine kaç yıldır sahip çıkmaya çalışıyoruz. Onlar ise ellerinde güç olsa bizi idam edecekler. Böyle bir şey olabilir mi?” dedi.

Işıldak’ın avukatı Ümit Kaplan ise, Alçı’nın gözönünde bir isim olduğunu övgüye olduğu kadar eleştiriye de açık olması gerektiğini söyledi.