Milli kick boksçuya evinin önünde silahlı saldırı

Kick boks milli sporcusu Mehmet Muhittin Saltık Bursa'da evinin önünde silahlı saldırıya uğradı.

Milli kick boksçuya evinin önünde silahlı saldırı

Bursa’da, kick boks milli sporcusu olan Mehmet Muhittin Saltık evinin önünde silahlı saldırıya uğradı.

Edinilen bilgiye göre, olay gece yarısı saatlerinde milli sporcu Mehmet Muhittin Saltık’ın Bursa’nın Yıldırım ilçesine bağlı Yediselviler mahallesi Güven sokakta oturduğu evin önünde meydana geldi.

“Telefon gelince dışarı çıktı”

İddialara göre, evinde ailesi ile bir yakınının doğum gününü kutlamak için pasta kesen 21 yaşındaki milli sporcu Mehmet Muhittin Saltık telefon geldikten dışarı çıktı. Dışarıdan gelen silah sesi üzerine milli sporcunun kanlar içinde yer yattığı görüldü. Olay yerine gelen ambulans ile Bursa Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırılan Mehmet Saltık’ın göğsünden av tüfeği ile vurulduğu tespit edildi. Saltık vücuduna isabet eden çok sayıda saçmanın çıkarılması için doktorlar tarafından ameliyata alındı. Olay yerinde inceleme yapan polis ekipleri ise sporcuyu vuran 2 kişinin olay yerinden av tüfeğiyle beraber kaçtığını belirledi. Olay yeri inceleme ekipleri, yerde bulunan boş bir kovan ve çevredekilerin verdikleri bilgiler ile kaçan zanlıların kimliklerini tespit etmek için çalışma başlattı.

Polis ekipleri zanlıların kimliğini tespit etmek için çalışırken, ameliyata alınan milli sporcunun ağır yaralı olduğu öğrenildi.