Mercan Erzincan’dan yeni albüm: Gökkuşağı

Çalıp söyleme geleneği kadın temsilcilerinden Mercan Erzincan’ın yeni albümü Temkeş Müzik etiketiyle müzik marketlerdeki yerini aldı. Yalnızca icracı kimliğiyle değil, yetiştirdiği öğrencilerle de Anadolu müziğine çok büyük katkılar sunan Mercan Erzincan, farklı yörelerden eserlerle oluşturduğu renkli repertuarıyla sevenlerine merhaba diyor. Daha önce sırasıyla Alican’a Ağıt (1997), Düşlerim Yol Alır (2002), Mihman (2008), Seyir(2012) albümlerini yayınlayan... View Article

Mercan Erzincan’dan yeni albüm: Gökkuşağı

Çalıp söyleme geleneği kadın temsilcilerinden Mercan Erzincan’ın yeni albümü Temkeş Müzik etiketiyle müzik marketlerdeki yerini aldı.

Yalnızca icracı kimliğiyle değil, yetiştirdiği öğrencilerle de Anadolu müziğine çok büyük katkılar sunan Mercan Erzincan, farklı yörelerden eserlerle oluşturduğu renkli repertuarıyla sevenlerine merhaba diyor. Daha önce sırasıyla Alican’a Ağıt (1997), Düşlerim Yol Alır (2002), Mihman (2008),

Seyir(2012) albümlerini yayınlayan sanatçı ayrıca 2014 yılında Buse Katılmış ve Devrim Kaya ile Oyalı Yazma projesini hazırlayarak Harran’dan Harput’a Meşk albümünü yayınladı.

Erdal Erzincan’ın yönetmenliğinde hazırlanan Gökkuşağı albümünde Karadeniz’den Doğu Anadolu’ya kadar uzanan coğrafyadan seçkin eserler yer alıyor. Ayrıca Sabahat Akkiraz ve Ufuk Şimşek’le yapılan düetler albümdeki dikkat çeken eserler arasında.