MEB'de skandal: AKP'li yönetici WhatsApp'tan atama yaptı!

Adana'nın Ceyhan ilçesinde AKP'li yöneticilerin kamuda karıştığı bir torpil skandalı gözler önüne serildi.

MEB'de skandal: AKP'li yönetici WhatsApp'tan atama yaptı!

Adana’nın Ceyhan ilçesinde AKP’li yöneticilerin kamuda karıştığı bir torpil skandalı gözler önüne serildi.

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk’un kişisel sosyal medya hesabından yaptığı bir mesajda, AKP Ceyhan İlçe Başkanı Süleyman Ulu’nun WhatsApp grubundan öğretmen atamalarını yaptırdığı belirlendi.

Koncuk tarafından paylaşılan mesaja bakıldığında Murat Bulut’un mesajı Ceyhan İlçe Milli Eğitim Müdürü Serkan Topbaş yerine idarecilerin olduğu gruba attığı görülüyor. Yayımlanan mesajlaşmalarda, müdürlere ait olduğu tahmin edilen bir WhatsApp grubuna, Ceyhan İlçe Millî Eğitim Müdürlüğü’nde şube müdürü olan Murat Bulut’un cep telefonundan, “Büyükmangıt’ın müdür yardımcılığı için Süleyman Ulu, Şehit Fehmi Koç’taki bayan için birini yollamış Mustafa Bey’in yanına bende yazısı yazıldı dedim, haberin olsun Müdürüm.” mesajının gönderdiği, bu mesajın hemen ardından da Murat Bulut’un gruba, “Yazı sehven atılmıştır.” diye bir mesaj daha gönderdiği görülüyor.

Whatsapp kazası!

Skandal olayı AKP Ceyhan İlçe Başkanı Süleyman Ulu’nun, şube müdürlüklerine “atama” yaptığı yönünde değerlendiren İsmail Koncuk açıklamasında şu ifadelere yer verdi:
“Bir WhatsApp kazası daha. Ceyhan Ak Parti Başkanı Süleyman Ulu müdür yardımcısı olarak bir okula öğretmen görevlendirmesi istemiş. Emrin başüstüne demişler. MEB’in, sınava dayalı 2 müdür yardımcılığı ataması yapın, teklifimize sıcak bakmamasının sebebi yandaşlara boş pozisyon bırakmakmış demek ki. Eğitim Bir-Sen başkan ve yöneticileri il, ilçe müdürü yapılacak, hak edenler seyredecek. Böyle düzene yuh olsun!”

İşte Koncuk’un yayınladığı WhatsApp yazışmaları: