Malezya'da toprak kayması: 4 işçi öldü

Malezya’da bir şantiye alanında meydana gelen toprak kaymasında 4 işçinin hayatını kaybettiği, 10 kişinin ise kayıp olduğu belirtildi.  49 katlı bina inşası sırasında meydana gelen toprak kaymasının nedeni henüz belirlenemedi. Malezya’nın kuzeybatısında yer alan Penang eyaletinin başkenti George Town’da bir şantiye alanında, dün meydana gelen toprak kaymasında 4 kişinin cesedine ulaşıldığı ve 2 kişinin kurtarıldığı bildirildi.... View Article

Malezya'da toprak kayması: 4 işçi öldü

Malezya’da bir şantiye alanında meydana gelen toprak kaymasında 4 işçinin hayatını kaybettiği, 10 kişinin ise kayıp olduğu belirtildi.  49 katlı bina inşası sırasında meydana gelen toprak kaymasının nedeni henüz belirlenemedi.

Malezya’nın kuzeybatısında yer alan Penang eyaletinin başkenti George Town’da bir şantiye alanında, dün meydana gelen toprak kaymasında 4 kişinin cesedine ulaşıldığı ve 2 kişinin kurtarıldığı bildirildi. Ölenlerin yabancı işçiler olduğu belirtilirken, diğer 10 işçinin ise hala kayıp olduğu açıklandı.

Ölenlerden 3 işçinin Bangladeş uyluklu diğer işçinin ise kimliğinin henüz belirlenemediği öğrenildi. Yetkililer tarafından yapılan açıklamada, toprak altında kalan işçilerin Endonezya, Bangladeş, Arakan ve Pakistan uyruklu olduğu ifade edildi.  Yetkililer, arama kurtarma çalışmalarının gece saatlerine kadar devam ettiğini açıkladı.