Mahkemeden Beşiktaş kararı

Beşiktaş'ın genel kurulu ile ilgili açılan davada mahkeme karar verdi.

Mahkemeden Beşiktaş kararı

28 Mayıs 2016 tarihinde Beşiktaş’ın yaptığı divan başkanlık kurulu seçiminin yargıya taşınması sonrasında mahkeme kararını verdi.

Beşiktaş’tan yapılan açıklamada, 28 Mayıs 2016’da yapılan divan başkanlık kurulu seçimi sonrası İstanbul 18. Asliye Hukuk Mahkemesinde açılan dava sonucunda seçimin iptaline karar verildiği hatırlatıldı.

Mahkemenin dün aldığı karar neticesinde, üyelerden Aram Sarafoğlu, Şükrü Hikmet Bozanoğlu ve Ali Okyar’ın, seçim gündemli olarak olağanüstü kongre çağrısı yapmak üzere görevlendirildiği kaydedilen açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Divan Kurulu üyelerimizden Ömer Gürdamar’ın İstanbul 16.Sulh Hukuk Mahkemesi’nde açmış olduğu 2017/209 E. Sayılı davada Sayın Mahkeme 23.03.2017 tarihinde ‘Davanın kabulü ile TMK 75 son maddesi uyarınca üyelerden Aram Sarafoğlu, Şükrü Hikmet Bozanoğlu ve Ali Okyar’ın seçim gündemli olarak olağanüstü kongre çağrısı yapmak üzere görevlendirilmesine’ karar vermiştir. Divan Kurulu kararda isimleri zikredilen Sayın Divan Kurulu üyeleri tarafından en kısa sürede seçim gündemli olarak toplantıya çağrılacaktır. Bu nedenle bu aşamada yetkisiz ve görevsiz olduğu bir kez daha mahkeme kararıyla belirlenmiş olan Divan Başkanlık Kurulu Başkanı ve üyelerinin gerek bireysel olarak gerekse kurul olarak yapacak oldukları açıklamalara itibar edilmemesi gerekmektedir.

Tüm bu süreçte Divan Başkanlık Kurulu başkan ve üyelerinin seçimin yapılmaması için göstermiş oldukları haksız ve hukuka aykırı tutum nedeniyle, hem Süper Lig’de hem de UEFA Avrupa Ligi’nde şampiyonluğa gitmekte olan, futbol dışındaki birçok branşlarda ve alanlarda başarılı sonuçlara imza atan Kulübümüz ve BJK kamuoyu gereksiz yere meşgul edilmiş ve mahkeme koridorlarına taşınmış, Kulübümüz kurullarının sağlıklı çalışması engellenmiş ve Kulübümüz zarar görmüştür.”

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this