Maduro: Trump Venezuela'nın nerede olduğunu bile bilmiyor

Venezüella Devlet Başkanı Nicolas Maduro, ABD Başkanı Donald Trump'a sert ifadelerle yüklendi.

Maduro: Trump Venezuela'nın nerede olduğunu bile bilmiyor

Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro, ABD emperyalizminin ülkesine yönelik tehdit ve yaptırımlarına ilişkin konuşurken, ABD Başkanı Donald Trump’ın coğrafi ve tarihi bilgisinin zayıflığına dikkat çekti.

Moskova’da düzenlenen Rus Enerji Haftası kapsamındaki bir oturumda konuşan Maduro, “Trump elindeki notlarda ne yazıyorsa onu söylüyor. Trump, Venezuela’nın nerede olduğunu bile bilmiyor” dedi.

Puerto Rico’ya insanları küçük düşürmeye gitti

Sputnik‘in aktardığına göre Maduro, Trump’ın, Maria kasırgasından bir hayli etkilenen halka ‘sadece 16 kişinin ölmesi nedeniyle gurur duymaları gerektiğini’ söylediği Puerto Rico’ya yaptığı ziyarete gönderme yapıp “Puerto Rico’nun bile yerini bilmiyor. Oraya sadece bir trajedinin ortasındaki insanları küçük düşürmek için gitti” ifadelerini kullandı.

Bolivar’ı rock şarkıcısı sanır

Maduro ayrıca, Güney Amerika bağımsızlık mücadelesinin sembol ismi olan Simon Bolivar’ı da anıp şunları söyledi: “Trump’a Simon Bolivar’dan bahsederseniz onun bir rock şarkıcısı olduğunu düşünür. Bolivar’ın kim olduğunu bilmiyor.”

“Komandante Chavez’e yönelik darbeyi destekleyen Bush’tu. Fakat devam ettik çünkü haklı olan bizdik. Obama farklıydı. Bir yandan gülümserken bir yandan da bu gülümsemeyle yaptırım da uyguluyordu” diye devam eden Maduro, “Trump ise kaba biri. Bana benim işimi bitireceğini söylüyor. Fakat Venezüella şimdiki ABD lideri döneminde bile ileriye doğru gidecek. Ülkemizin kendi kaderi var, bu kader için savaşacağız” diye ekledi.