Külünk'ten Almanyalı Osmanlılar yorumu: "Almanya, Türkiye-Rusya-İran ilişkisini kıskanıyor"

AKP'li Metin Külünk, MİT ile bağlantısı olduğu ve kendisinin de para verdiği iddia edilen "Almanyalı Osmanlılar" çetesiyle ilgili açıklama yaptı.

Külünk'ten Almanyalı Osmanlılar yorumu:

AKP İstanbul Milletvekili Metin Külünk, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Alman ZDF yayın kuruluşunda ve ardından birçok basın yayın organında hakkında çıkan ve kendisinin para verdiği iddia edilen “Almanyalı Osmanlılar” çetesiyle ilgili haberleri değerlendirdi.

Almanya’da ‘Bild ekolünden’ gelen basın organlarının, şahsı üzerinden Türkiye’ye ve AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan’a yönelik ‘hayal tiyatrosu’nu servis etmeye başladığını iddia edilen Külünk, “Almanya’da bir hayal tiyatrosunu medya üzerinden servis etmeleri sürpriz değil. Çünkü FETÖ ve PKK ile iç içe olan bir devletin, bunun ötesinde Türkiye’ye yönelik adım atmasını beklemiyoruz. Bu Almanya’ya yakışmıyor” diye konuştu.

Almanya’nın, Türkiye-Rusya-İran ilişkilerinin güçlenmesinden duyduğu rahatsızlık ve Çin/Pekin-Londra İpek Yolunda Türkiye’nin stratejik konumunu fark etmesinin ardından ‘oyunun dışında kalma’ kıskançlığına girdiğini ileri süren Külünk, şöyle devam etti:

“Almanya’da PKK’nın önünü açan, PKK üzerinden Türk vatandaşlarını sindirmek isteyen, Türk vatandaşlarını etkisizleştirmek isteyen, bir taraftan FETÖ ile bir Alman İslamı üretmek isteyen, Alman İslamı ile İslamı tasfiye etmek isteyen, Berlin’de kadın-erkek, Hristiyan, Yahudi ne varsa cami adı altında İslamı tahrif etmek isteyen, bunların hepsini de FETÖ üzerinden yapmak isteyen Almanya, terör örgütleri üzerinden Türkiye’ye mesaj vermekten vazgeçmeli.

Almanya, Ortadoğu politikalarında Türkiye’siz olamayacağını iyi bilmek zorundadır. Eğer Almanya, Türkiye ile güçlü bir bağ kurmak istiyorsa, bunun yolu PKK, FETÖ, DHKP-C terör örgütlerini sahiplenmekten geçmez. Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin bağımsızlık duruşuna saygı duyarak, 250 yıllık dostluk tarihimize uygun hareket etmesinden geçer.”

‘Almanya, benim üzerimden Dışişleri Bakanı’mızı dinlemiş’

Külünk, Türkiye’de kullandığı telefon hattının Almanya tarafından yasa dışı dinlendiğini iddia ederek, “Benim üzerimden Dışişleri Bakanımız (Mevlüt Çavuşoğlu) dinlenmiş. Bu açıkça skandaldır. Almanya’da hiç kimsenin iletişim, seyahat güvenliği yoktur. Almanya’da bu anlamda herkesin telefonları dinleniliyor, izleniliyor, hayatlarına müdahale ediliyor” dedi.