Konu gericilikse yollar birleşiyor: Ders kitabında Gülen'den alıntılar

Ortaokulda öğrencilerine tecavüz skandalıyla hatırlanan Ensar Vakfı tarafından yayınlanan ve Fethullah Gülen'den alıntıların yer aldığı kitap okutuldu.

Konu gericilikse yollar birleşiyor: Ders kitabında Gülen'den alıntılar

Kayseri’de Melikgazi İzzet Öksüzkaya Ortaokulu’nda, “değerler eğitimi” kapsamında skandal bir kitap çocuklara zorla okutturuldu.

Ahmet Bulut isimli gerici yazarın 2013’te yazdığı “Namaz Dirilişe Çağrı” isimli kitabın 151. baskısında  Fethullah Gülen’in ‘İnancın Gölgesi’nde isimli kitabından alıntıların yer aldığı ortaya çıktı. Öğrenciler Ensar Vakfı’nın çıkardığı kitaptan sorumlu tutuldu, okul yönetimi sınav yaparak not verdi.

Kitapla ilgili sınav, okulun internet sitesinde şu cümlelerle duyuruldu:

“Değerler eğitimi kapsamında öğrencilerimiz tarafından okunan ‘Namaz Dirilişe Çağrı’ kitabımızın sınavı 5 Aralık Salı günü yapılacak; Sınavın sonuçları 6 Aralık Çarşamba akşam 19.30’da WEB sitemiz üzerinden ilan edilecektir. Sınıflar seviyesinde soruları tam cevaplayan veya eşit puanla dereceye giren öğrenci sayımız 3’ten fazla olması durumunda, 8 Aralık Cuma günü saat 11.00’da final sınavı yapılacak; final sınavının sonuçları aynı gün 14.30’da ilan edilecektir.”

“VÜCUDUN RENGİNİ GÖSTEREN KUMAŞLA GEZMEK HARAM”

Odatv‘nin haberine göre, Çocuk tecavüzleriyle hatırlanan Ensar Vakfı’nın desteğiyle yazılan ve çocuklara okutulan kitapta, “Naylon ve ince giyenler hayvan gibi yaşama arzusunda olan kimseler” olduğuna dair ifadeler yer aldı.

Söz konusu bölümde kitapta, “Vücudun rengini gösterecek şekilde naylon veya ince bir kumaşı giyip dışarıda gezmek haramdır. Ahlakın bozulmasına vesile olduğu gibi, fitne ve fesada da vesiledir. Namus ve şeref mefhumuna sahip bir kimse, erkek olsun kadın olsun böyle bir elbiseyle gezemez. Ancak insanlıktan istifa edip hayvan gibi yaşamak arzusunda olan kimse böyle bir kıyafeti tercih edebilir” ifadeleri kullanılıyor.

BEBEKLER DAHİ NAMAZA KALKMALI

Dahası kitapta bebeklerin dahi namaza kaldırılması gerektiğine dair “hikayelerin” de yer aldığı görüldü.

O bölümde “Aile içinde namaza önem verilmeli. Tüm aile fertleri namaz konusunda harekete geçirilmeli. En küçüğünden en büyüğüne kadar namaz bilinci oluşturulmalı. Ailenin en küçükleri bile sabah namazına kaldırılmalı, küçük yaşta namaza alışmalı ki daha sonra zor gelmesin” cümleleri yer aldı.

Haberin tamamı: