"Komünistler diyor ki: Soma katliamını unutma!"

Türkiye Komünist Hareketi tarafından Soma katliamında hayatını kaybeden 301 maden işçisinin anısına bir açıklama yayınlandı.

Türkiye Komünist Hareketi (TKH) 301 maden işçisinin yaşamını yitirdiği Soma katliamının 3. yıldönümünde bir açıklama yayınladı.

“Komünistler diyor ki: Soma katliamını unutma!” başlığını taşıyan açıklama şu şekilde:

2014 yılında yaşanan ve 301 madencinin ölümüne sebep olan Soma Katliamı’nın üzerinden 3 yıl geçti. Ne dava sonuçlandı ne de emeğe dönük saldırılar hız kesti.

Soma Katliamı, AKP iktidarının emek düşmanı politikalarının doğrudan sonucudur. Sermaye sınıfının kâr hırsına 301 işçi kurban edilmiştir. AKP’nin kurduğu düzen, işçi ölümlerinin üzerine bina edilen gerici bir rejim olarak karşımızda durmaya devam etmektedir.

Soma Katliamı’nın 3. yıldönümünde sermaye diktatörlüğüne bir kez daha hayır diyoruz. İşçi ölümleri üzerine kurulan bu sermaye düzenine karşı tek kurtuluş emekçilerin iktidarıdır.

301 madencinin sermaye sınıfı ve AKP iktidarı tarafından katledilmesini unutmayacağız. Sermaye diktatörlüğüne karşı emekçilerin eşit ve özgür Türkiye’si için bir kez daha mücadeleyi yükseltmeye çağırıyoruz.

TÜRKİYE KOMÜNİST HAREKETİ
13 Mayıs 2017