Komünistler 'Hayır'ın sesini yükseltmek için alanlarda yerini aldı

Türkiye Komünist Hareketi (TKH), İstanbul'da 1 Mayıs mitinginin yapılacağı alana doğru yürüyüşünü başlattı.

Komünistler'Hayır'ın sesini yükseltmek için alanlarda yerini aldı

Türkiye Komünist Hareketi (TKH), İstanbul, Ankara, İzmir, Gaziantep, Samsun, Antalya, ve Mersin’de 1 Mayıs mitinginin yapılacağı alanlarda yerini aldı.

TKH günler öncesinde yaptığı açıklamada, ‘Hayır’ın sesinin yükseltilmesi gerektiğini vurgularken, şu ifadeler yer vermişti;

“İşçi sınıfının birlik, mücadele ve dayanışma günü 1 Mayıs’ta başta işçi sınıfı olmak üzere emekçi halkımızı ve referandumda HAYIR oyu vererek bu gidişe boyun eğmeyen ilerici yurttaşlarımızı alanlara çağırıyoruz!

Başkanlık adıyla diktatörlük girişimlerinin baskı, zor ve hile ile hayata geçirilmeye çalışıldığı bu kesitte, gerici ve emek düşmanı AKP iktidarına karşı 1 Mayıs’ta HAYIR sesi bir kez daha yankılanmalıdır!

Sermayenin çıkarları doğrultusunda adımlarını pervasızca atan ve 15 yıllık iktidarı boyunca işçi sınıfına yönelik hak gasplarında hız kesmeyen AKP iktidarı, bugün zorunlu bireysel emeklilik ile ve kıdem tazminatını kaldırma planlarıyla emek düşmanı politikalarına devam etmektedir. Türkiye işçi sınıfı, referandumda olduğu gibi emek düşmanlığına karşı bu 1 Mayıs’ta da Hayır diyerek güçlü bir duruş sergilemelidir.

Gerici ve emek düşmanı AKP iktidarının her türlü baskı, hukuksuzluk, yolsuzluk ve yalanla kurduğu saltanat, ancak ve ancak işçi sınıfının örgütlü gücüyle ülkemizin boynundan sökülüp atılacaktır.

Türkiye Komünist Hareketi olarak, işçi sınıfının birlik, mücadele ve dayanışma günü olan 1 Mayıs’ta işçileri, emekçileri, ilerici yurttaşlarımızı 1 Mayıs’a katılmaya çağırıyoruz.

Türkiye Komünist Hareketi olarak İstanbul, Ankara, İzmir, Mersin, Antalya ve Samsun’da düzenlenecek olan 1 Mayıs mitinglerinde yerimizi alacağız. Bütün dostlarımızı Parti ile 1 Mayıs’a çağırıyoruz.

İnsanca bir yaşam, eşitlikçi bir düzen ve yeni bir cumhuriyet için Parti ile 1 Mayıs’a!”