Kevin Spacey'den istismar suçlamasına ilişkin açıklama

Hollywood yıldızı Kevin Spacey, 30 yıl önce o dönemde 14 yaşında olan çocuk aktör Anthony Rapp’e cinsel istismarda bulunduğuna yönelik iddialar hakkında “özür” açıklaması yaptı. Rapp, Spacey’nin kendisini bir partiye davet ettiğini ve sarhoş gibi göründüğü bir anda cinsel taciz girişiminde bulunduğunu söyledi. O dönem 26 yaşında olan Spacey ise “Dürüst olmam gerekirse olayı hatırlamıyorum.... View Article

Kevin Spacey'den istismar suçlamasına ilişkin açıklama

Hollywood yıldızı Kevin Spacey, 30 yıl önce o dönemde 14 yaşında olan çocuk aktör Anthony Rapp’e cinsel istismarda bulunduğuna yönelik iddialar hakkında “özür” açıklaması yaptı.

Rapp, Spacey’nin kendisini bir partiye davet ettiğini ve sarhoş gibi göründüğü bir anda cinsel taciz girişiminde bulunduğunu söyledi.

O dönem 26 yaşında olan Spacey ise “Dürüst olmam gerekirse olayı hatırlamıyorum. Aradan 30 yıl geçti. Ama söylediği gibi bir davranışta bulunduysam, sarhoşken yaptığım bu uygunsuz şey yüzünden ondan en içten şekilde özür dilerim” dedi.

Rapp, çok sayıda kadın aktrise cinsel saldırıda bulunduğu ortaya çıkan Hollywood Yapımcısı Harvey Weinstein skandalı sonrası, bu olayı paylaşma gereği duyduğunu söyledi.

Spacey ayrıca açıklamalasında eşcinsel olduğunu da dile getirdi. Spacey, yaşamında kadın ve erkeklerle ilişkiler yaşadığını belirtti ve “Artık gey bir erkek olarak yaşamayı seçtim” ifadesini kullandı.