KDHC'den Trump'a yanıt: En ufak bir işarette hazırız...

ABD Başkanı Donald Trump'ın "Yok ederiz" tehdidine KDHC'den yanıt gecikmedi

KDHC'den Trump'a yanıt: En ufak bir işarette hazırız...

ABD Başkanı Donald Trump’ın BM Genel Kurulu’na yaptığı konuşmada, “Mecbur bırakılırsak Kuzey Kore’yi yok etmekten başka seçeneğimiz kalmaz” tehdidine Kore Demokratik Halk Cumhuriyeti’nden (KDHC) cevap geldi.

KDHC haber ajansı KCNA‘nın aktardığına göre Pyongyang yönetimi, “En güçlü nükleer silahlar devleti olarak yükselen KDHC, emsalsiz zorluklar ve girişimlere rağmen yaptırımlardan, baskıdan ve savaştan korkmuyor” dedi.

KDHC provokasyona dair en ufak bir işarette, kararlı ve önleyici saldırılarıyla ‘düşman üslerini yok etmeye’ hazır olduğunu duyurdu.

Yapılan açıklamada, “ABD’nin yüzleşme ve savaşı tercih etmesi durumunda korkunç bir nükleer saldırı, zavallı ve nihai bir harabeyle karşılaşacak” ifadelerine yer verildi.

Dün BM Genel Kurulu’na ilk kez hitap eden Trump, “ABD güçlü ve sabırlıdır ama kendini korumak zorunda bırakılırsak Kuzey Kore’yi yok etmekten başka seçeneğimiz kalmaz. Roket Adam kendisi ve rejim için intihar görevinde. ABD hazır, istekli ve muktedir ama buna gerek kalmamasını umuyoruz” tehdidini savurmuştu.