Kazdağları yangınında akıl almaz iddia!

Kazdağları'nda dört ayrı noktada başlayan yangınla ilgili göz altına alınan zanlıyla ilgili iddialar akıllara durgunluk verdi.

Kazdağları yangınında akıl almaz iddia!

Balıkesir’in Edremit ilçesindeki Kazdağları’nda dört ayrı noktada başlayan yangının ardından kundaklama şüphelisi olarak jandarma tarafından göz altına alınan Turan İ. adliyeye sevk edildi. Zanlı Turan İ. hakkında öne sürülen iddialar ise akıllara durgunluk verdi.

Yangın nedeniyle 8 hektarlık ormanlık alanın küle dönmesinin ardından zanlının oturduğu köye 5 aydır alınmadığı için kızıp ormanı ateşe verdiği iddia edildi.

Köye sokulmayınca ormanları yaktı!

İHA‘da yer alan habere göre Turan İ.’nin daha öncede köy ahalisine ait zeytinlik alanlara zarar verdiği gerekçesiyle 5 aydır köye alınmadığı iddia edildi. Edinilen bilgiye göre, Balıkesir’in Edremit İlçesi Şahin Deresi ve Avcılar Köyü arasında Milli Park Sınırları içinde 4 ayrı noktada çıkan orman yangınları ile ilgili kundaklama şüphesi üzerine Edremit İlçe Jandarma Komutanlığı Altınoluk Jandarma Karakolu ekipleri tarafından çalışma başlatıldı. Yürütülen soruşturmanın ardından kundaklama şüphesi ile Turhan İ. isimli şahıs gözaltına alındı. Jandarma karakolundaki sorgusu tamamlanan Turhan İ. adliyeye sevk edildi.

Şahsın psikolojik rahatsızlıklarının olduğu bir süre önce de Avcılar köyünde vatandaşlara ait zeytinliklere zarar verdiği ve bu yüzden köye alınmadığı öğrenildi. Bu olaya kızan Turhan İ’nin Kazdağları’nda kundaklama girişiminde bulunduğu iddia edildi.