Kadınlar için dünyanın en tehlikeli 10. kenti haline gelen İstanbul'da bir tecavüz dehşeti daha!

Bir ankete göre kadınlara yönelik cinsel şiddet ve taciz tehlikesinde dünyanın en tehlikeli kentleri arasına giren İstanbul'da yine bir tecavüz dehşeti yaşandı.

Kadınlar için dünyanın en tehlikeli 10. kenti haline gelen İstanbul'da bir tecavüz dehşeti daha!

Mecidiyeköy’de yolunu şaşıran Kırgız asıllı üniversiteli genç kadın, kendisini zorla tenhaya çeken saldırganın tecavüzüne uğradı. Genç kızın parasını da gasp eden saldırgan kaçtı.

Posta‘da yer alan habere play, önceki akşam Büyükdere Caddesi’nde bir üst geçidin altında meydana geldi. Üniversite öğrencisi Kırgız Elmira A., İstanbul Teknik Üniversitesi’nde okuyan sevgilisi ile buluşmak için Mecidiyeköy’den Maslak’a gitti. Hava karardığı için yolunu şaşıran Elmira, sevgilisini aradı ama ulaşamadı. Ardından telefonundaki yol harita uygulamasını açtı.

İstanbul Teknik Üniversitesi’nin giriş kapısını arayan Elmira, Büyükderece Caddesi’ne geldiğinde bir üst geçidin altından geçerken bir kişinin tacizine uğradı. Tacizciyle tartışan genç kadın daha sonra kaçmaya başladı. Ancak saldırgan, Elmira’yı yakalayıp ağzını kapattı. Ardından genç kadını karanlık ve tenha bir yere götürerek tecavüz etti. Elmira’nın parasını da çalıp kaçan saldırgan kayıplara karıştı.

Hastaneye götürüldü

Yoldan geçen bir vatandaş bayılan Elmira’yı hastaneye götürdü. Tecavüze uğradını söyleyen Elmira, polise giderek şikayette bulundu. Bölgedeki kamera kayıtlarını izleyen polis ekipleri, saldırganın eşkalini belirleyip yakalamak için çalışma başlattı.

İstanbul altıncı sırada

Thomson Reuters Vakfı’nın geçtiğimiz günlerde yaptığı bir anketin sonuçlarına göre, İstanbul kadınlar için dünyadaki tehlikeli mega kentler arasında 10. sırada yer almıştı. Ankete göre İstanbul, cinsel şiddet ve taciz tehlikesinde ise 19 şehir arasında en kötü 6. kent seçilmişti.