İstanbul'da 'Dünya Helal Zirvesi' düzenleniyor!

İstanbul'da düzenlenecek "Dünya Helal Zirvesi"nde islami yaşam tarzı da masaya yatırılacak.

İstanbul'da'Dünya Helal Zirvesi' düzenleniyor!

AKP iktidarının ‘Helal Akreditasyon Kurumu’ kurmasıyla birlikte Türkiye, şimdi de bu alanda ‘uluslararası otorite’ olmak için harekete geçti. ‘Helal turizm’, ‘İslami tekstil’, ‘helal tıp’, ‘helal kimya’, ‘helal ilaç’ gibi konuları masaya yatırmak amacıyla İstanbul’da”Dünya Helal Zirvesi” düzenlenecek.

Türk Hava Yolları (THY), TÜRGEV, Dışişleri Bakanlığı ve Borsa İstanbul’un da sponsorları arasında yer alacağı zirvede, ‘İslami yaşam” konusu da irdelenecek.

Milliyet’ten Mithat Yurdakul‘un haberine göre, 23-25 Kasım tarihlerinde Cumhurbaşkanlığı himayesinde düzenlenecek toplantıda helal gıda, İslami finans, helal turizm, İslami tekstil, helal tıp, helal kimya, helal ilaç konuları görüşülecek. THY, TÜRGEV, Dışişleri Bakanlığı ve Borsa İstanbul’un da sponsorları arasında yer alacağı zirvede, Türkiye’deki ‘helal ürün ve hizmetler’ tanıtılacak, Helal Akreditasyon Kurumu İslam ülkelerine tanıtılacak.

Katılımcılar için THY’nin indirim yapılacağı zirve ile 5. İslam İşbirliği Teşkilatı (OIC) Helal Expo fuarı eş zamanlı gerçekleşecek. Fuara 200’den fazla firma ve markanın katılması bekleniyor.