İstanbul Boğazı'nda bir kişi vapurdan denize düştü

İstanbul'da Eminönü'nden Üsküdar'a gitmek için vapura binen yaşlı kadın dengesini kaybedince denize düştü. Boğulmak üzere olan kadını deniz polisi kurtardı.

İstanbul Boğazı'nda bir kişi vapurdan denize düştü

Eminönü-Üsküdar seferini yapan vapurda bir yolcu denize düştü. Deniz polisinin boğulmaktan kurtardığı kadın hastaneye kaldırıldı.

Olay saat 12:00 sıralarında yaşandı. İddiaya göre Eminönü’nden kalkan vapurda bulunan yolculardan bir kadın kalkıştan bir kaç dakika sonra açıkta denize düştü. Vapurda bulunan vatandaşların uyarısı ile vapur durduruldu. Mürettebatın haber vermesi ile kısa sürede olay yerine gelen deniz polisi su yüzeyinde çırpınan kadını kurtardı. Eminönü iskelesine çıkarılan kadın için gelen sağlık ekipleri kadına ilk müdahalede bulunduktan sonra ambulansla hastaneye kaldırdı.

Olay anını gördüğünü söyleyen Ersan Çevikel adlı bir kişi “Kadın aşağıya doğru eğildi, ayağı kayınca denize düştü. Deniz polisi kurtardı. Kadın hayatta, yaşıyor” dedi. Görgü tanığı Dursun Duman ise, “Polis arkadaşlar hanımefendiyi açıkta çıkardılar. İskeleden güvenlik arkadaşlarla beraber kadını içeri aldık, ilk müdahalesi yapıldı sonra battaniyeye sardık. Ambulans geldi hastaneye götürüldü. Zannediyorum kendisi atladı. Çok titriyordu zaten yaşlı kendisi, kadın tek başınaydı” diye konuştu.

Polis olay sonrası soruşturma başlattı.