İngiltere'den Rusya hamlesi

İngiltere Dışişleri Bakanı Boris Johnson’ın Moskova’ya yapacağı ziyaret iptal edildi. İngiltere Dışişleri Bakanı Boris Johnson’ın 10 Nisan’da Moskova’ya yapacağı ziyaretin Suriye’deki gelişmeler nedeniyle iptal edildiği duyuruldu. İngiltere’nin bu kararının ardından gözler Washington’a çevrildi. Zira ABD Dışişleri Bakanı Rex Tillerson’un da 11-12 Nisan’da Moskova’yı ziyaret ederek bir dizi temasta bulunması bekleniyordu. Rusya’dan İngiltere’ye cevap Rusya Dışişleri... View Article

İngiltere'den Rusya hamlesi

İngiltere Dışişleri Bakanı Boris Johnson’ın Moskova’ya yapacağı ziyaret iptal edildi.

İngiltere Dışişleri Bakanı Boris Johnson’ın 10 Nisan’da Moskova’ya yapacağı ziyaretin Suriye’deki gelişmeler nedeniyle iptal edildiği duyuruldu.

İngiltere’nin bu kararının ardından gözler Washington’a çevrildi. Zira ABD Dışişleri Bakanı Rex Tillerson’un da 11-12 Nisan’da Moskova’yı ziyaret ederek bir dizi temasta bulunması bekleniyordu.

Rusya’dan İngiltere’ye cevap

Rusya Dışişleri Bakanlığı, İngiltere Dışişleri Bakanı Boris Johnson’un Rusya ziyaretini iptal etme gerekçesine ‘abes’ yorumunda bulundu.

Rusya Dışişleri Bakanı Sözcüsü Mariya Zaharova, istikrar ve tutarlılığının Batılı ülkelerin dış politikasının karakteristiği olmaktan çok uzun zaman önce çıktığını ifade etti.